Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes harmadszorra egyetemre...

Érdemes harmadszorra egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

A fő bajom az, hogy érettségi óta (de már előtte is) fogalmam se volt, hogy mit kezdjek magammal. De a diplomához ragaszkodom, mert az teljesen más kategória, ha valaki rendelkezik diplomával.


Eddig szociológiát, könyvtárszakot próbáltam ki. Nem tetszettek. Utóbbit meg nem is értem, miért "próbáltam ki".


De most sincs elképzelésem, sima érettségivel viszont el vagyok ásva :/


Mit gondoltok?


Igazából a szociológiát bánom kicsit.



2019. febr. 9. 20:16
 1/8 A kérdező kommentje:
OJK-t is néztem már. De ott az induló képzések annyira se fogtak meg, mint az egyetemi szakok.
2019. febr. 9. 20:18
 2/8 anonim válasza:
64%
Ilyen hozzaallassal es azzal hogy barmibe belekezdesz ami pillanatnyilag jo aztan abbahagyod mert uncsi es nem kot le, nem. Ha okj-s kepzesek sem erdekelnek akkor az egyetem plane nem fog. Menj inkabb dolgozni legalabb arra legyel alkalmas
2019. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Kezdj még bele pár szakba, így majd tuti sikerül elcseszni az összes állami félévedet, úgy hogy majd fizetned is kell. Azt gondolom engedd el. Nem mindenki alkalmas.
2019. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Menj el fél-egy évet dolgozni. Talán ha dolgozol, megtalálod a motivációt arra, hogy miért és hogyan találd meg a neked megfelelő szakot. Mert ugye megtapasztalod azt, hogy miért is nem akarsz egész életedben sz.rabb melót végezni.
2019. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

De most sincs elképzelésem - amíg ez a helyzet, addig nem.

Magát a diplomát nem kell feladnod, csak várj vele addig, amíg rájössz, mit akarsz. Mert így csak ugyanaz lesz, mint eddig.

2019. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már dolgoztam, és munkanélküli is voltam sokat. Érettségi (erre) csak valami ócska gyári munka jut, meg munkanélküliség. Ezekből többet meg nem kérek. Éppen ezért szeretnék diplomát, mert nőne a lehetőségek száma.
2019. febr. 9. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én érettségi után ugyan így voltam ahogy te. Szerettem/szeretnék diplomát, de nem tudtam milyen szakra menjek. Ami a szívemhez közel állt, azok nagyon keveset keresnek, akik pedig jól keresnek, azok a szakok nem érdekeltek, tehát elkezdtem egy 2 éves logisztika-szállítmányozás okj-t. Ebből még 1,5 év van vissza. Addig fejlsztem a nyelvtudásom és gondolkodom mi legyen :D 20/L
2019. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek kell diplomásnak lennie.

Tény, hogy azzal statisztikailag jobb karriert lehet befutni, de nélküle is vannak jó lehetőségek.

Vedd a fáradtságot és menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Az is lehet, hogy egy olyan területet tud ajánlani neked amire nem is gondoltál.

Addig nem érdemes belekezdeni bármilyen képzésbe is amíg nem érzed azt, hogy el is tudod és el is akarod végezni. Csak kidobott idő és pénz (mint esetedben).

Mi az ami érdekel? Biztos van valami ami tetszik is neked.

2019. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!