Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elképzelhető, hogy az ELTE...

Elképzelhető, hogy az ELTE meg akar szabadulni a csóri hallgatóitól?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná az ELTE bezárja több kollégiumát, így több mint 500-al kevesebb kollégiumi hely lesz. Mint tudjuk Budapesten nem ritkák a 80ezres albérlet árak sem (az alatt nehéz is találni). Így az a 20-30 ezer támogatás amit adnak, pusztán parasztvakítás.


Elképzelhető, hogy az ELTE célja tulajdonképpen megszabadulni a szegény diákoktól? Mivel egy szegény diák értelemszerűen nem tudja folytatni tanulmányait, mivel nincs miből. Nekem is szegények a szüleim és havi húszezernél egyszerűen képtelen többel támogatni, eddig is alkalmi munkákból tartottam fenn magam, de akkor volt kollégiumom.


Valószínűsíthető, hogy a gazdag elit megijedt, hogy a szegények diplomát szereznek és kiszorítják őket a hatalomból, ezért monopolizálni szeretnék az egyetemhez való jogot, így ellehetetlenítik a szegények egyetemre járását. Ezáltal a hatalmuk bebiztosítva lesz.



2020. júl. 6. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem a COVID miatt csökkentik a férőhelyek számát?
2020. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyetlen más egyetem sem csökkenti.
2020. júl. 6. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, viszont azt igen, hogy az ELTE anyagi helyzete nagyon bizonytalan, kirugdossák az óraadó tanáraikat, télen fűtésre sincs pénz... nem az ELTE számolja fel a kollégiumi helyeket, hanem a kormány nem tesz elég pénzt az oktatásba.
2020. júl. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE kolik jó része második világháborút idéző állapotban volt/van és ezeket újítják fel (elmúlt években a Nagytétényi kolit újítottál fel és ahelyett ideiglenesen béreltek más helyet a lakóknak) ezért van kevesebb hely, plusz a vírus miatt mindenhol csak 2 fő kerülhet 1 szobába, 1 koli kivételével mindenhol 3-4 fős szobák vannak, a csökkentés ezeknek tudható be. A 80 ezres albérlet pedig inkább egy szoba ár, az albérlet 100-110-nél kezdődik plusz rezsi.
2020. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!