Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nehezebb egy emelt...

Melyik nehezebb egy emelt biosz vagy egy emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és még nem döntöttem el melyik legyen az emeltem. A felvételin mind a kettőt elfogadják. Mind a 2 tárgyat szeretem és hasonló szinten tudom is. Melyik megvalósíthatóbb vagy esetleg egy picivel könnyebb? (Tudom egyik se könnyű)

máj. 1. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tanultam mindkettot emelt szinten, a tori merfoldekkel konnyebb.
máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Biosz az egy valódi természettudományos tárgy, töri az csak mese. Egyértelműen a biosz a nehezebb.
máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Én nem értem egyet az előző válaszolókkal. Nekem mindig is a biosz feküdt jobban, és abból emelteztem. Más a kettő nehézsége. Szerintem azt válaszd amelyiket jobban szereted. Szerintem a biosz könnyebben tanulható. Vagyhát nekem az volt. A törin nagyon rámennek az apróságokra, mindent betűről betűre tudni kell kb.

#2 azért az emelt töri nem az...

máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Célszerű abból emeltezni, amelyiknek majd a szakon hasznát veszed

Mert pl ha pszichológiára mész, akkor hiába fogadják el a töri emeltet, semmi hasznát nem fogod venni. Ellenben elég komoly biosz van pszichológián

Szóval ezt is érdemes figyelembe venni

máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"Célszerű abból emeltezni, amelyiknek majd a szakon hasznát veszed"

Már sokszor leírtam, de én ezzel egyáltalán nem értek egyet. Abból kell emeltezni ami jobban megy/ahol nagyobb eséllyel sikerül magasabb százalékot elérni. Az érettségi a bejutáshoz kell, ergo az a cél, hogy minél magasabb százalékot (és pontot) érjen el.

Ettől függetlenül persze szerintem is érdemes felvenni faktnak/emelt szinten tanulni azt a tárgyat, ami hangsúlyos lesz majd az egyetemen, hogy az erős alapok meglegyenek, de ez nem egyenlő azzal, hogy emelt érettségit kell tenni belőle.

Sose értettem, hogy mégis minek nehezítené meg valaki a saját dolgát, ezzel kockáztatva, hogy nem veszik fel.


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak: Nézz meg pár korábbi feladatlapot mindkét tárgyból és amelyiket jobbnak érzed azt válaszd.

Alapvetően szerintem a biosz nehezebb. Nagyon szerteágazó témák vannak, eléggé meg tudják csavarni a feladatokat, ezért könnyű pontot veszíteni, még akkor is ha alapból jól megtanultad az anyagot, és szóbelin is vannak olyan tételek amiken csak fogod a fejed.

A töri ezzel szemben talán egy kicsit konkrétabb, ha megtanultad az anyagot, akkor nagy meglepetés nem érhet a vizsgán sem. De tényleg csinálj régi feladatokat és amelyik neked jobban megy, azt válaszd.

máj. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem konkrétabb a töri, rengeteg olyan tétel van szóbelin ami nem a tananyag része stb

Nagyon alapos tudást várnak el

Az meg hogy szerinted nem reális, az egy dolog, de az egyetemre kevés bekerülni, bent is kell maradni, aminek csökkenti az esélyét ha full mással jön az illető

máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Az a kérdés, milyen szakra szeretnél bejutni?
máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

#6: Látom nem akarod érteni amit magyarázok..

Az osztályunkból nagyon sokan mentek pszichológiára, mindegyikük biosz faktos volt, de végül csak ketten emelteztek bioszból. Akiknek jobban ment az idegennyelv, a magyar vagy a töri, azok inkább azt választották, így simán felvették őket és egyikük se bukott ki emiatt. Amúgy is az emelt érettségi anyag kb 2 előadás az egyetemen, ha valaki odafigyel és szorgalmasan tanul, akkor nincs félnivalója. Ellenben ha nem veszik fel, bukott egy évet és kb 70 ezer forintot, ugyanis az ismétlő vizsga már fizetős.

Nyilván mindenkinek a saját döntése, hogy milyen felvételi taktikát választ, én csak próbálom felhívni a figyelmet a másik oldalra, ha már egyszer fel lett hozva a téma.


Ja és érettségire készülésnél a követelményrendszert érdemes követni, nem az iskolai tananyagot, a kettő nem ugyanaz. Olyat nem kérdezhetnek ami nincs a követelmények között, abból nagy botrány lenne.

máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!