Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az őszi szemeszt...

Mit gondoltok az őszi szemeszter hogyan fog alakulni?

Figyelt kérdés
Nagy-Britanniában és az USA-ban már hallani olyan híreket, miszerint az egyetemek vagy a teljes tanévet vagy pedig az első félévét biztosan távoktatásban fogják lebonyolítani. A vírushelyzet természetesen teljesen más ott, illetve nálunk is, de kíváncsi lennék, szerintetek a magyar egyetemek hogy fogják megoldani? Az én egyetemem például augusztus 20 utánra tolta ki a tárgyfelvételt, mondván ki tudja mi lesz még addig. Hallottatok esetleg valami infót? Ne habozzatok megosztani! 🙂

2020. júl. 7. 15:04
A kérdező szavazást indított:
Távoktatás lesz
Régi kerékvágás
66 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Távoktatás lesz szerintem. Esélyesebbnek tartom hogy visszatérjen a koronavírus ősszel, minthogy hirtelen eltűnjön. Egyébként meg ősszel a sok tüsszögő köhögő emberrel, akik influenzásak (is), majd még jobban fog terjedni.

Aggasztóak az új kínai sertésinfluenzáról szóló hírek is.

2020. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

+ szerintem az is aggasztó, hogy a szomszédos országokban újból bekeményített a vírus, itt még most nincs semmi, de majd szépen nyáron mindenki jön-megy aztán itt is megjelenik.

Hallottam már olyat is, hogy vegyes oktatáson gondolkoznak, de annak meg nem látom értelmét, hogy az egyik órát átteszik az online térbe, a másik előadáson meg összezsúfolnak több száz hallgatót.

2020. júl. 7. 15:25
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk (SZTE) biztos (azaz 100%), hogy rendes tanításra áll vissza az egyetem, de fel vannak készülve a lehetséges újbóli bezárásra és van B terve is az egyetemnek én ezt hallottam. Mellesleg én azért reménykedem, hogy nem lesz megint távoktatás, mert ez a félév is ritka sz@r volt így.
2020. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
En csak azt hallottam a PTE-rol, hogy sok penzt megsporolnak igy, ezert lehet tavoktatas lesz, aminek nem orulok, hogy ha szeptembertol Pecsett kezdenek, + a suli oldalara is ki van irva, hogy gazos lesz a helyzet egybol tavoktatasra allnak at.
2020. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem normál módon indul, aztán ha vírushelyzet lesz, akkor átállnak távoktatásra.

#4-es: PTE-s tájékoztatót nem találom, amit erről írnak. Belinkelnéd?

2020. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom mi lesz, de szívem mélyéből remélem hogy megy majd rendesen az oktatás. És az biztos, hogy az egyetem is reméli. Hogy mit terveznek azt nem tudom. Ez a helyzet igazán jól megmutatta mennyire nem képesek kommunikálni, tájékoztatni a hallgatókat.
2020. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
#5, bocsánat, az egyik kar oldalán ennyi van kiírva a következő szemeszteres órarendhez.: "Amennyiben a jelenleg fennálló koronavírus okozta vészhelyzet elnyúlik a 2020/2021-es tanév 1. félévére is, a jelenlegi tervezett időbeosztás a hatályos jogszabályok figyelembevételével módosulhat, mely nem igényli a Kari Tanács döntését.".
2020. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szorosan alakul a szavazás!
2020. júl. 7. 22:39
 9/32 EVA800 ***** válasza:
47%
Tavoktatas
2020. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozta le az utsó válaszolót, de attól még, hogy nem ért vele egyet, próbáljon toleráns maradni! Köszi.
2020. júl. 8. 13:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!