Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angolul (és persze magyarul)...

Angolul (és persze magyarul) beszélek, viszont szeretnék más nyelveket is tanulni. Már leérettségiztem, milyen iskolát ajánlanátok az országban, ahol nyelveket tanulhatok? Lenne értelme kifejezetten ilyen fókuszú egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Szeretem az angolt, és elkezdtem hobbi gyanánt tanulni a franciát. Szeretem a nyelveket, érdekesnek, gazdagnak tartom őket és szeretnék ezzel foglalkozni.
2020. júl. 10. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Te most nyelvet szeretnél tanulni vagy a nyelvekről szeretnél tanulni? Mert az ilyen fókuszú egyetemeken, vagyis jobban mondva a nyelvszakokon az adott ország történelméről, nyelvészetéről, irodalmáról és kultúrájáról tanulsz az adott nyelven. Nem ott tanítják meg a nyelvet, hanem már tudnod kell.
2020. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh, bocsi, nyelvet szeretnék tanulni, nem nyelvekről tanulni. :)
2020. júl. 10. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:

"Lenne értelme kifejezetten ilyen fókuszú egyetemre járni?"

Persze. Valamennyire már kell tudnod a nyelvet ahhoz, hogy felvegyenek, de azért ott is fogsz még tanulni egy csomót. Magát a nyelvet is, úgy értem.

2020. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!