Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki vagy Tiszti képzés ?

Mérnöki vagy Tiszti képzés ?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek középsulival és mindenképpen tovább akarok tanulni. Jó vagyok matekból és fizikából ezért inkább a mérnöki képzés ami vonz (Gépész/Mechatronika ami érdekel ) a Pannon Egyetemet nézegettem viszont a szüleim nekiálltak nyaggatni , hogy inkább tiszti képzés ami jobb lenne ,mert a mai világban rendőre meg katonára mindig szükség van bármilyen válság vagy bármilyen nehéz helyzet is jöjjön. Viszont engem ezek hidegen hagynak szerintem a mérnökök is eltudnak helyezkedni másrészt szerintem fel sem vennének mivel színtévesztő vagyok. Nektek mi a véleményetek , hogy melyik a jobb és kifizetődőbb ?

2020. júl. 11. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Menj mérnöki képzésre, azt szeretnéd, nem a tisztit, plusz sokkal jobb karrierlehetőséged van mint rendészeti pályán.

Ne anyádék mondják meg mihez kezdj a jövőddel...

24F

2020. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem anyádék fogják leélni az életedet, hanem te.

Mondj nemet és dönts úgy, hogy neked jó legyen!

A színtévesztés lényegtelen infó, te azt nem akarod csinálni, hát ne csináld!

2020. júl. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mérnökként is el tudsz helyezkedni majd, emiatt ne aggódj! Hajrá!:)
2020. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azt tanulnád ami érdekel valószínűleg az egyetemi éveid kínszenvedések lennének.Azt tanuld amit szeretnél.De amit szeretnél,az se jó,ha az alapján döntesz,hogy abban jó vagy azért tanulod azt.Attól,hogy jó vagy benne,nem biztos hogy érdekel is,és ha nem érdekel,hiába számolsz jól,az is kínszenvedés lesz.
2020. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Menj csak mérnökire! Elfogult vagyok, de kevés szebb szak van a mérnökinél. Alkotói munkát végezhetsz, a beosztásod nem függ a politikától, külföldön ugyanúgy alkalmaznak mint itthon és nem kell akár naponta kockára tenned az életed (amúgy pocsék fizetésért) plusz milliószor több lehetőséged lesz.

+1 tanács: azt tanuld ami téged érdekel. Lehet hogy a szüleid bölcsebbek (kérlek ne haragudj, de nem azok jelen esetben) de a végén akkor is a TE életedről van szó, ami felől egyedül te rendelkezhetsz.

2020. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondtad kedves kérdező,hogy a mérnöki érdekel-e vagy csak jó lennél benne,mert nem mindegy.Attól még ugyanúgy rossz lehet majd,ha nem érdekel,hiába megy majd.
2020. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze érdekel a dolog most is gépész osztályban vagyok szóval mérnöki kézenfekvő is lenne. Meg ugyan nem tudom mennyit kap egy kezdő hadnagy mondjuk a rendőrségnél de szerintem egy kezdő mérnök többet keres mondjuk a Densonál
2020. júl. 11. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a dolog,akkor pedig nincs miről beszélni,mindenképpen mérnőki.:)

Sok sikert!

2020. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol van szükség ma katonákra? És mi az hogy a szüleid szerint egy rendőr minimálbére sokkal jobb lesz neked, mint egy nagyon jól kereső mérnök? Ezt nem tudom feldolgozni... Miért nem bíznak a szüleid az értelmi képességeidben?
2020. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel semennyire a rendészeti hivatás akkor ne is válaszd.Tisztire tényleg az elhivatottak jelentkeznek nem véletlen ha felvesznek akkor egyetem után 8évig kell az adott területen dolgoznod + mások elől vennéd el a helyet.Csináld azt amit érdekel amúgy egy kezdő mérnök nemtudom mennyit keres de egy kezdő hadnagy kb nettó 230Ezer környékén keres jelenleg ja és jóval többet is dolgozik mint egy mérnök.
2020. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!