Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vidéki egyetemek mérnöki...

A vidéki egyetemek mérnöki képzései semmit nem érnek a budapestiekhez képest? ( BME, OE )

Figyelt kérdés

2017. aug. 13. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatók kevésbé preferálják, ez tény. Viszont ha csak az oklevél kell, vagy utána mész mesterre az általad említett egyetemek közül valamelyikre, a kutyát nem fogja érdekelni. Ahogyan a 3.-4. munkahelyedtől kezdve szintén senki nem fog foglalkozni azzal, hol diplomáztál, addigra a tapasztalataid, és a referenciáid számítanak.
2017. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se mindegy, hogy aki arról dönt, hogy felvesznek-e, hol végzett.
2017. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérnöki? Pl vegyészmérnökiből a veszprémi kitűnő választás. SZIE/ME gépész se rossz ahogy a győri járműmérnöki sem.
2017. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A képzést nem feltétlenül mondanám rossznak vidéken se. Ami miatt pályakezdőként kicsit hátrányt jelent, hogy vidéken ugyan elszórtan vannak nagyobb cégek (pl. az AUDI Győrben vagy a Bosch Hatvanban és Miskolcon), de a mérnöki állások jelentős részben Budapestre koncentrálódnak, különösen ha a fejlesztőmérnöki pozíciókat nézzük.


A BME-s és az OE-s diploma ott jelenti az előnyt, hogy a tanszékek rengeteg céggel állnak kapcsolatban, a diákok jelentős része pedig a kötelező szakmai gyak után marad a cégnél szakdolgozatot írni, illetve akik Msc-n folytatják, azok is rengetegen munka mellett csinálják, egy gyakornokból pedig az egyetem elvégzése után elég könnyen lesz főállású munkatárs, ha a cég elégedett vele.


A másik előnye ennek a két egyetemnek pedig szintén a kapcsolatrendszer. Rengeteg embert meg lehet ismerni az egyetem alatt, akik szintén az egyetem befejezése előtt elkezdenek már dolgozni, ha pedig nyílik egy új pozíció, akkor még akár azelőtt lehet róla értesülni, mielőtt meghirdetnék. Az állások egy jelentős részét pedig nem hirdetik nagy csinnadrattával, amit pedig igen, oda meg rengeteg önéletrajz érkezik be, vagyis statisztikai alapon kisebb az esély az áhított pozíció megszerzésére.


Persze ha vidéken végzel ilyen szakot, vagy ott tervezel, akkor se szegje kedved. A helyi cégeknél azért vannak nem kevesen, akik a helyi egyetemen végeztek, így ők tisztában vannak az ottani oktatás erősségével, gyengeségével, így nem fognak elutasítani csak azért mert nem a BME logója van a diplomádon. Később pedig – ahogy előttem is írták –, már nem a diploma, hanem a szakmai tapasztalat számít.

2017. aug. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!