Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik infó szakra lenne...

Melyik infó szakra lenne érdemesebb mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eredetileg proginfó szakra adtam be a jelentkezésemet. De olvastam, hogy nagyon sokan kibugnak föként a matek miatt. Így eléggé beijedtem és utolsó pillanatban átírtam a sorrendet egy másik nem infóval kapcsolatos szakra.


A pontom meglett volna oda ahova szerettem volna menni. Infóból emelt szinten érettségiztem, ami nagyon jól sikerült de a matek érettségim 4es lett középszinten. Utólag bánom, hogy nem próbáltam meg.


Mindenképp infóval akarok foglalkozni, azonbelűl webfejlesztés, mobilalkalmazás fejlesztés, játékfejlesztés érdekel. Pár év után pedig külföldön szeretnék dolgozni.


Jövő szeptemberben átakarok jelentkezni. Viszont a három infós szak közül nem tudom meilykbe merjek belekezdeni. (programtervező, mérnökinformatikus és az üzemmérnök informatikus)


Elméletileg az üzemmérnök infó gyakorlatiasabb és kevesebb a matek valamint utolsó éven egy cégén lehet lenni ami nagyon tetszik benne. Viszont félek, hogy bProf és ezért itthon vagy külföldön nehezebb lenne vele elhelyezkedni.


A másik kettőt a matek miatt nem merem, viszont a bsc miatt úgy érzem könnyebb velük elhelyezkedni. (Félek, hogy csúsznék vagy átraknak önköltségesre)


Szerintetek melyik lenne a jobb? Olvastam, főként külföldi fórumokon, hogy a tudás számít. Amit legjobban portfólióval lehet bizonyítani. Ha egy kisebb játékot és/vagy egy weboldalt összehozok és mellé a bProfos szakot megcsinálom az szerintetek elég lenne külföldre?


Folyamatosan nézelődök a neten, hogy hogy lenne a jobb, de kíváncsi vagyok a Ti véleményekre is. Köszönöm, hogy végigolvastátok ezt a hosszú kérdést. :D



2020. júl. 14. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy még azon is gondolkozom, hogy befejezem a most választott szakot (Holland) és közben fejlesztem magam a netről és csinálok projekteket a portfóliómba. (De ezt nem érzem a „biztos“ sikeres útnak)
2020. júl. 14. 14:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A matek minden info szakra kell.
2020. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, csak ahogy néztem a tanterveket úgy láttam, hogy a proginfóban van a legtöbb.

Az üzemmérnökiben kevesebbet látok, igaz ott van fizika.

2020. júl. 14. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!