Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz biológia 12. évfolyamon...

Lesz biológia 12. évfolyamon 2020 szeptemberétől?

Figyelt kérdés
Az új NAT szerint csak 9-10.-ben lesz biológia, de vajon már 2020 szeptemberétől érvényes ez a változás?

2020. júl. 14. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nem tudom, de úgy lenne a logikus, hogy onnan az évfolyamtól érvényes, akik most kezdik a 9.-et. Mármint gondolom a szükséges tananyag úgy van felosztva, hogy végezzenek vele 9-10.-ben. Akik pedig most kezdik a 12.-et, még többnyire azért nem értek ezen anyag végére.
2020. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az új NAT felmenő rendszerben lesz érvényes. A szeptembertől 12-es gimiseknek lesz biosz, mert ők még a régi nat szerint tanulnak.
2020. júl. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor örül az ember igazán, hogy most végzős.
2020. júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nem bántam volna, ha végzősként nem kell biosszal vesződni, de hát ez van :’)
2020. júl. 15. 08:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy van ahogy írták. Én viszont a 9.-eseket sem fogom irigyelni. Mondjuk nekem annó gimiben eleve 10.-től jött be és heti 2 óra volt minden évben. Gimisként nem voltam nagy bioszrajongó, de faktos osztálytársaim 12.-ben 4*45 percet mardtak bent hétfőnként, hogy minden anyagot átvegyenek. Ha 3 évbe sem fért bele bioszból a középszinten elvárt tudásanyag elsajátítása sem, akkor rossz belegondolni, hogy most 2 év alatt mit fognak csinálni szerencsétlen tanárok. Meg persze a diákok, akik emeltezni szeretnének.


Nekünk csak a kémia volt két éves gimiben, de a kémiatanár folyamatosan panaszkodott, hogy nincs időnk semmire és utólag látom, hogy tényleg csak ugráltunk egyik anyagrészről a másikra, gyakorlásra nem jutott idő, de még sokszor elülepedni sem tudtak az infók. Egyetemeten a tanárok meg azt hiszik, hogy a tanárok kényelemből nem tanítottak meg egy csomó mindent gimiben...

2020. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veled. Valóban nincs idő alaposan átvenni mindent, a heti három biosz 9.-ben szerintem húzós lesz.. de sajnos ez mindenre igaz, hogy kevés az idő. Ha minden tárgyból alaposan, A-tól Z-ig mindent átakarunk venni, minden nap reggel 8-tól délután 5-ig bent kéne ülni a suliban. És sok faktos osztálytársamnak már így is nagyon feszített órarendje van.
2020. júl. 15. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok

Én biológia-kémia tagozatos gimibe járok, ergo már kilencedikben is tanultam biológiát, de ennek ellenére is le vagyunk maradva. El tudom képzelni, hogy egy nem tagozatos osztályban is jelentős elmaradások vannak, így az új rendszerben jelentős tananyag csökkentésre számíthattok(amennyiben reálisan állították össze az új NAT-ot).

Az emeltezni készülőket én nem félteném, nekik (már amennyiben nem tagozatosak) segítség lehet a plusz 1 év biosz a 2 év faktot megelőzően, hisz eddig csak 10.-ben kezdték tanulni a tárgyat.

2020. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kíváncsian várom mi lesz szeptembertől. Nem csak NAT terén, hanem összességében iskola, később pedig érettségi terén.

2020. júl. 15. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz digitális oktatás többé. Nagyban nehezítené az érettségire készülést
2020. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valószínűleg, sajnos lesz még. A jövőre érettségizőknek (nekem is) hatalmas szívás, mert már 11.-ben is három hónapot digitálisan tanultunk... hiába volt nálunk szuperül kivitelezve, mégse ugyanaz mint a tantermi oktatás.
2020. júl. 16. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!