Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplománál 4,5-ös eredményre...

Diplománál 4,5-ös eredményre miért nem adják meg a jeles minősítést?

Figyelt kérdés
Csak jó minősítést adnak rá pedig a kerekítés szabályai szerint az már 5-ös lenne. Nagyon el vagyok keseredve, mert rengeteget tanultam a jeles minősítésért és csak egy vacak 4-est fogok kapni :( 4,51-től adnak jelest, de 4,51-es átlag meg ki sem tud jönni mert 4 jegyből jön össze a diploma jegy, tehát vagy 4,5 vagy ha három 5-ös egy 4-es az még már 4,75. Tehát a 4, 51-et nem tudom honnan szedték, mert sehogy se tud kijönni. Nagyon csalódott vagyok :(

2020. júl. 15. 21:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem azt nem értjük, hogy igazságtalannak tartod, hanem azt, hogy mennyivel lenne több szerinted a leendő életed, ha ötöst kaptál volna, mert még mindig nem válaszoltál semmi konkrétumot arra, hogy

""És mit ad hozzá a leendő életedhez, ha a diplomádban jeles minősítés szerepel?",

pedig elsőre azt írtad, hogy

"Nagyon sok mindent.",

arra viszont, hogy

"Sorold!"

meg hogy

"Mit???",

semmi konkrétumot se írtál azóta se.

Így tehát azt gondolhatjuk, hogy pontosan így gazdagabb az életed: egy tapasztalattal. Mert most megtapasztalod, hogy milyen az, amikor valakit (legalábbis vélt) igazságtalanság ér - és mégis megy tovább az élet.

2020. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Vodafonelive ***** válasza:
91%
Igazából ha jelentkezel újra egy alapképzésre vagy mesterképzésre OTT FOG számítani, a való életben meg 2% az esélye, hogy számítani fog. Persze, tényleg rossz, hogy 1 századon múlt, de még mindig jobb, mint a ketteshez közeli, anno én is depressziós voltam, hogy nem vesznek fel mesterre és 50 minimum ponttal bejutottam és el is végeztem... emiatt nem kell izgulnod.
2020. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Mesterszakra szerettem volna felvételizni, amihez nagyon nézik az átlagokat. Azon kívül az iskola, ahol minden vágyam, hogy dolgozhassak, csak a legjobbakat veszi föl és ez gondolom azt jelenti, hogy akkor a diplomának nézi a minősítését. Azon kívül rengeteg ismerősöm van, akiknek csak az számít hogy hanyas a diploma és állandóan mondogatja, hogy az ő gyereke mindig 5-öst kap, akkor nekem miért csak 4-es. Meg, hogy neki bezzeg olyan okos a fia, mert 5-öst kap mindenből. 4,95 volt egyik félévben az átlagon és arra is csak a bántást mondta, hogy bezzeg az ő fia milyen okos, mert neki minden vizsgája 5-ös lett.
2020. júl. 18. 17:39
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
Önértékelési gondjaid vannak. Ha gondolod, keress egy pszichológust, érdemes lehet.
2020. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!