Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy regisztrác...

Mit jelent az, hogy regisztrációs hét a Neptun rendszerben?

Figyelt kérdés

Ha majd megtörtént a beiratkozás egyetemre, akkor mire kell regisztálni?


Az előzetes tárgyfelvétel hogyan működik? Miben más, mint a sima tárgyfelvétel?


Le tudná ezeket valaki érthetően írni? Most leszek első éves, de senki nem tudja nekem ezeket elmagyarázni, mert a családomban sem járt senki egyetemre és a barátaim sem mennek.


A beiratkozáson el fogják nagyjából mondani a fontos dolgokat?



2020. júl. 19. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Első félévben fel szokták venni a gólyáknak a tárgyakat, ilyenkor nem neked kell. (bár lehet ez egyetemfüggő, úgyhogy azért ne vedd 100%-ra, nálunk mindenesetre így működik). Neked csak aktiválnod kell majd a félévedet, ami kb annyiból áll, hogy ki kell választanod, hogy aktív vagy passzív félévet szeretnél és jóváhagyni. 2 gombnyomás csak. De amúgy ha felvettek, el fognak küldeni minden információt email-ben. Hogy hogyan kell ezeket csinálni, mikor mit kell és hol, szóval ne aggódj emiatt :)
2020. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Igen, (nálunk legalábbis) a beiratkozás előtt voltak a kari- és szakos tájékoztatók, ott is elmonják a legfontosabb tudni valókat is, mint ahogy a gólyatáborban is szokott ezekről szó lenni (ha megtartják), de egyébként közben is tudsz érdeklődni bármiről, akár évfolyamtársaktól, akár felsőbbévesektól.


A regisztrációs hét szerintem a beiratkozást takarja, és/vagy az egyéb elintézendő dolgokat (pl. könyvtári beiratkozás, nálunk ekkor van a bérlet átvétel is, illetve a diákig mtricázás is). Az előzetes tárgyfelvétel azt jelenti (nálunk), hogy a rendes tárgyfelvétel előtt is fel tudod venni a tárgyaidat és azt rangsor szerint beosztják oda az embereket (ha többen veszik fel, mint a megengedett max létszám), ekkor valaki lekerül és a rendes (versenyes) időszakban tud felvenni másik időpontot.

2020. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak tájékoztatók beiratkozás előtt, kaptunk segítséget a tárgyfelvételhez. Gólyatáborban is, ha lesz és mész, illetve a csoportodban/tankörödben érdeklődj! Általában csinálnak egy facebook csoportot jóval tanévkezdet előtt. És a felsőbbévesektől, höktől, illetve sok egyetemen van olyan diákszervezet, akik direkt a gólyákkal foglalkoznak.

Nálunk a gólyáknak maguknak kellett felvenni a tárgyaikat. Regisztrálni a Neptunban kell és a félévedet aktiválni. Enélkül a beiratkozás nem érvényes.

2020. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Most leszek első éves, de senki nem tudja nekem ezeket elmagyarázni, mert a családomban sem járt senki egyetemre"

Én is így voltam, de minden időben kiderült. :) Ki van ez találva, ne aggódj!

2020. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!