Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milton szociológiára vettek...

Milton szociológiára vettek fel. Mit gondoltok, menjek? Volt ZSKF.

Figyelt kérdés

Levelező.

Igazság az, hogy gyenge vagyok matekból. Nagyon. :( a szociológia más területe,pedig érdekel.


(Milton,meg csak azért, mert levelező volt a fő motiváció. Ez van "közelemben".)


Különben meg a Miltonról szinte csak rosszat hallottam. Tényleg igaz rá az a sokminden, főleg, hogy "diplomagyár"?


Aki nem tudná, a Milton a volt Zsigmond Király.


- Főbb kérdésem, belevágjak ilyen kételyekkel?



2020. júl. 23. 22:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

19: az automatizáció még jópár évtizedig képes lesz munkát biztosítani az IT-soknak. A közgazdászoknál pedig azok a területek, amelyet nem lehet automatizációval kiváltani, azok pedig még jobban felértékelődnek, pl a HR. Az mindig is jelen volt, hogy azok lehetnek skeresek, akik képzik magukat, ebben sztem senki nem az állami oktatási rendszerre tamaszkodik, akik kikerülnek a gazdasági és infós szakokról, a munkahelyükön tanuljak meg a szakmát, nem az iskolapadban.


20-as: amiket felsoroltál, azok interdiszciplináris területek, tehát be tudja tölteni egy marketinges és egy pszichológus is, mert nem vétettség specifikus munkakörök, ilyenten nemcsak szociológusok alkalmasak rá. Plusz ilyen csapatok vannak ugyan a cégeknél, de nem látom, hogy hosszú távon miért lenne több ilyen szakemberre szükség, mint mondjuk közgazdászra vagy informatikusra. Én magam ugyan nem vagyok IT-s, viszont ilyen szektorban dolgozok, én se szeretem az allűrjeiket, de az tény, hogy míg a piackutatás csak közvetve termel lóvét (mint a közgazdászok), addig egy informatikus közvetlenül termeli meg az értéket és lapátolja a pénzt a céghez, amiből aztán a piackutatónak is fizetése lesz.

2020. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy a pszichológusok és marketingesek is be tudják tölteni ezeket az állásokat (én is épp ezt teszem), de az is tény, hogy a szociológusok is kiváló eséllyel pályáznak ilyesmi pozíciókra, ha ügyesen csinálják.
2020. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

"a mai mérnökök ... rövidesen a kutyának nem fognak kelleni"

"Értem én, hogy a mérnökinformatikus mindenhez IS ért"


Ja, szóval szerinted mérnök = mérnökinformatikus? Akkor megsúgom, hogy vannak építőmérnökök, építészmérnökök, gépészmérnökök, villamosmérnökök, közlekedésmérnökök, földmérők, biztonságtechnikai mérnökök, stb. Ők se fognak kelleni a kutyának se?

2020. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem kell vitázni skacok.

A szociológia egyre fontosabb tudomány akar lenni, ez megvan.


A kérdésem az, hogy a Miltonon megérné e ezt elvégezni?


Meg amit kihagytam a kérdésemből az az, hogy nincs a környékén tudtommal semmi(?). Igaz, ez levelezőn nem olyan nagy tragédia, de azért Budapesten belül is majd 1 óra eljutni a Déliből.


Vélemények?

2020. aug. 6. 16:03
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha oda vettek fel, akkor azt tudod megnézni közelebbről is. Aztán majd látod, hogy mi van, hogy van-e kedved, időd rászánni annyit, amennyit kéne ahhoz, hogy legyen egy miltonos papírod róla. Ártani nem árt, ha megszerzed. Főleg, ha még nincs diplomád, hiszen elég sok olyan állás van, amihez bármilyen szakos diploma a belépő.
2020. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

8. “ Most is tanulhatod, ki tilthatja meg?”


Senki, de már túlképzett vagyok a területen, inkább tanítanom kellene.

2020. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!