Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi Diagnosztikai analitiku...

Orvosi Diagnosztikai analitikus foszk képzést el lehet végezni mozgássérülten?

Figyelt kérdés
A jobb kezemet csak segítséggel tudom használni illetve a jobb lábomra sántítok mert a jobb oldalam le bénult de javult aránylag szerintetek így képes lennék a gyakorkati vizsgákon megfelelni?
2020. júl. 24. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg kötelesek lennének módosítani úgy a vizsga körülményein, hogy teljesíthető legyen. Egyetemi szabályzat írja, hogy teljes vagy részleges felmentést adhatnak vizsgarészek alól, tehetsz szóbelit/írásbelit helyette.


Gyakorlatilag meg ha ez az az egyetem, ahová engem is felvettek, aztán olyanok voltak a beiratkozáskor, hogy többet nem vágytam oda. És nem a vizsgákon aggódott, hanem hogy nem fogok tudni vasvillával átszúrt gyerekhez rohanni, ha vizsgálni kell. Konkrétan ez volt az egyik indok, hogy miért menjek el onnan.

2020. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függ a szakiránytól is. Az a baj, hogy laboros dolgoknál sok a manualitás, amihez kellhet, hogy mindkét kezedet tudd használni, ha az egyiket csak annyira is, hogy megfogj és megtarts dolgokat (pl. a csövet, amibe vagy amiből pipettázol.) A betegekkel foglalkozó szakirányoknál meg előfordulhat, hogy a betegeket kéne mozgatni, segíteni. Beszélj erről az egészségügyi alkalmasságin a dokival, hogy teljesen őszintén mit gondol erről. Ha szeretnél belevágni, akkor vágj, tudástól sosem lesz kevesebb az ember...de ha munkaként nem neked való, akkor jobb lehet más, érdekes, elméletibb jellegű dolgot keresni. Őszintén szólva nem könnyű kérdés, és a foglalkozásegészségügyesekkel kellene beszélni róla szerintem, mert mi itt nem tudjuk megmondani így látatlanban a tutit. Sok sikert kívánok neked!
2020. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!