Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendészet de a fiam mozgássérült?

Hinimini kérdése:

Rendészet de a fiam mozgássérült?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gyermekem jelenleg tanul 11.osztályos, de viszont neki nem kell be járnia az órákra csak a vizsgáin van ott, mert mozgássérült agyvérzésből adódott a jobb oldali bénulása helyre jött de nem teljesen picit bicegve megy és a jobb kezét csak segítséggel tudja használni. Így láttok rá esélyt, hogy be kerüljön rendészetire? Ha nem milyen szakokat láttok ami neki jó lenne? Az infót utálja


2019. nov. 21. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendészetire nagyon nehéz bekerülni,én oda felvételiztem de úgy szórják ki az embereket mint a huzat.20 emberből 2 ment át,én is megbuktam.


Akkor képzelheted.

2019. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én arra lennék kíváncsi, hogy mizgássérülten felveszik-e?
2019. nov. 21. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendészettudományi karon van fizikai felvételi értelemszerűen. Azt egyszerűen nem lehet megkerülni. Igazából elég komolyak az elvárások, nagyon fontos a fizikai erőnlét, ezt jól írta az első. Ezek nagyon gyakorlat orientált szakok.

Ha jól emlékszem, már volt egy hasonló kérdésed. Ha mindenképp egyetemre szeretne menni a fiad, akkor olyan szakot keressetek, ahol az elmélet a hangsúlyos.

A felvi.hu-n minden információt megtaláltok az összes létező szakról, az elvárásokról és a követelményekről.

2019. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkát keresnék neki, amit később otthonról is tud végezni, ahogy az iskolát is csinálta. Nyelvek, fordítás, oktatás (Skype-on), online marketing, grafika, virtuális asszisztencia, stb. Irgalmatlan sok online lehetőség van, ha valaki gépről akar dolgozni, kicsit utána kell nézni. A legtöbbhöz diploma sem kell, csak talpraesettség.


Egy valami nem merült fel: mi az, ami a gyereket érdekli? Mit szeretne csinálni?

2019. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pedagógia és azon belül is tanár-szak.
2019. nov. 21. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Migrációs szakra felvehetik
2019. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudod te hol gúnyolódj? Ott ahova most én gondolok! Gondolom neked nincs végzettséged, mert egy normális ember ilyet nem ír. A fiam igen is fogja valamire vinni mert kiemelkedő a tanulmánya és itthol tanul.
2019. nov. 21. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ebben mi a gúnyolódás?A rendészeti igazgatási [migrációs] egy civil szak az RTK-n ahova tudtommal nem kell semmilyen alkalmassági.

2019. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógiának a humán szakokon semmi akadálya, ott csak pszichológiai alkalmassági van. Csak látásból ismerem, de valamelyik évfolyamon a mi egyetemünkön még vakvezető kutyusos látássérült hallgató is van. Nem hinném, hogy a fiadnál probléma lenne, gondolom, nem tesitanárnak készül. TTK mondjuk kicsit más, ott vannak pl laborgyakorlatok, ahol nem tudom, mennyire lehet gond, hogy az egyik keze nincs teljesen rendben, de elképzelhető sztem, hogy ott is megoldják.

Ami viszont a rendészetet illeti, hát ne haragudj, de az nem mozgássérülteknek való. Komoly fizikai alkalmassági van, és lehet, hogy az ezredes már több időt tölt az íróasztala mögött, de neki is kellett utcán járőrözni, ahogy mindenkinek kell. Azt tudom max elképzelni, hogy valamilyen titkári feladatot lát el a rendőrségnél, de ő nem rendőr akkor.

2019. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A hatos nem mond hülyeséget. Ha rendészeti, az szerintem is szó a jöhet. A többi szakirányon kemény fizikai alkalmassági van.

De ha pedagógus akar lenni, akkor miért rendészetiben gondolkodtok?

2019. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!