Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan egyetemről (egyetemi karról), amely diplomaosztót nem tart (elvileg a vírus miatt), csak majd valamikor szeptemberben TALÁN, de gólyatábor lesz szeptember első hetében?

Figyelt kérdés

Kb. 50 hallgató végzett, 3x ennyi hallgatót vettek fel a szakra. Ennek mi értelme?


Gólyatábort nem érinti a vírus?



2020. júl. 24. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Jól teszi az egyetem hogy nem tart diplomaosztót. 50 emberhez rengeteg vendég jönne a diplomaosztóra és nem biztos hogy szét tudnák őket ültetni a szabályoknak megfelelően.

Gólyatáborba nem mindenki teszi tiszteletét és nem hoznak vendégeket.

Jóval többen lennének a diplomaosztón, mint a gólyatáborban.

2020. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Én nem vagyok érintett, csak erre a karra járok, de nekem furcsa volt. Lehetne korlátozni, hogy mindenki csak 5 főt hívjon meg, illetve korábbi években is több szakaszban volt az avatás (azt hiszem 3). Tehát egyszerre nincs is ott minden ember és a rokonai.


Gólyatáborral csak az a bajom, hogy ott közel vannak egymáshoz az emberek, több napos, sokan vannak egy szobában stb.

2020. júl. 24. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én érintett vagyok, mert idén végeztem és minket ez eléggé felháborít. Egy diplomaosztót le lehetne korlátozni, hogy pl mindenki max 2-3 főt hívhat meg, vagy pl az ünnepségen csak a hallgatók vannak ott, a hozzátartozók meg nézhetik online, vagy kivetítőkről, a végzősöket pedig szét lehet ültetni 1,5-2 méteres távolságban.


Ezzel szemben a gólyatábor sokkal fertőzésveszélyesebb. Tele van olyan feladatokkal, amiknél érintkeznek egymással, nem is beszélve a bulikról, ahol meg szendvicsben összebújva táncolnak részegen meg ugyebár "mást" is csinálnak ott, aminél szintén nem tartanak távolságot.


Tehát kb nem arról van szó, hogy vírus meg fertőzésveszély, szimplán csak a végzősökre tesznek magasról, ami nekünk nagyon rosszul esik. Egyébként mi is kb 50-en vagyunk, tehát ha mindenki 2 vendéget hozhat max, az még csak 150 ember, plusz a tanárok, legfelsőbb hangon is max 170-en lennénk így. Nekünk ugyan ígérték, hogy szeptemberben pótoljuk a diplomaosztót, de ki hiszi azt már el, hogy tényleg, mikor már jönnek a gólyák a gólyatáborba meg gólyanapra, gólyabálba? Azért még reménykedünk, de kevés esélyt látunk rá, hogy tényleg visszahívnak minket. :(

2020. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!