Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy - számvitel szak?

Pénzügy - számvitel szak?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a tizedik osztályt, egy közgazdasági középiskolába járok. Gondolkoztam egyetemeken és szakokon, és a pénzügy – számvitel tetszik,de felmerült bennem ezzel kapcsolatban több kérdés is.


1. Nagyjából hány pont kell ahhoz, hogy állami támogatottra felvegyenek?


2. Melyik egyetemen mennyire jó a képzés? Tapasztalatok, vélemények jöhetnek különböző iskolákról.


3. Milyen tantárgyakat kell ott majd tanulni?


4. Lehet – e duális képzésben csinálni, és ha igen, akkor melyik egyetemen. Illetve az pontosan hogy néz ki.


5. Diploma után milyen munkát lehet vele vállalni,ami viszonylag jól is fizet?


6. Ha elhelyezkedtél valahol, nagyjából mennyit lehet keresni?



2020. júl. 26. 20:30
 1/4 vantel ***** válasza:
12%
Ne válaszd, humbuk szakma.
2020. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok annyira jártas ennél a szaknál, szóval csak a felvi.hu-t tudom ajanlani, ott megtudod nézni, hogy előző években mennyi volt a ponthatár.
2020. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én psz szakos vagyok, ha nem is az összes kérdésre, de párra hátha tudok válaszolni, támpontot adni.


1) Nagyjából 400, de egyeteme is válogatja. Van egy előzetes állami ponthatár, annyi biztosan, plusz a népszerűbb egyetemeken még több. Felvin meg tudod nézni az idei, illetve előző évek ponthatárait bármelyik egyetemen.


2) A saját tapasztalatomat tudom veled megosztani, én egy vidéki egyetemen tanulok, semmi baj a képzés színvonalával, szűkebb közösség, közelebbi oktató-diák kapcsolat van. Sok jó barátom jár a Corvinusra, szintén megvan az előnye, nagyon sok egyéb, egyetemen kívüli szakmai lehetőség van, itt ebből kevesebb (de akad). Adott egyetemre járóktól tudsz érdeklődni, érdemes meghallgatni hideget-meleget, sokféle tanulótól.


3) Az első három félév nekünk az összes gazdasági alapszaknak ugyanaz, nincsenek még szakspecifikus tárgyak. Analízis, lineáris algebra, statisztika, menedzsment, marketing, üzleti jog, info, szaknyelv, vállalatgazdaságtan, mikro-makroökonómia, számvitel, ilyesmi tárgyak vannak mindenkinek, aztán mégtöbb számvitel a psz-n, pénzügyi ismeretek, adózás, befektetői ismeretek, vállalat értékelés, ökonometria, vállalati pénzügyek, stb, illetve szabvál tárgyak (meg kötelező tesi).


4) Lehet duális képzésben csinálni, itt legalábbis. Ilyenkor a szorgalmi időszakban bejársz az egyetemre, tanulsz, a vizsgaidőszakban illetve a két félév között pedig dolgozol a duális partnernél, tapasztalatot szerzel (végig fizetésért). Nagyon hasznos, érdemes utána érdeklődni, hogy van-e a kinézett egyetemen, illetve milyen cégeknél lehet megpályázni.


5-6) (Köz)gazdász diplomát kapsz, elég sokféle lehet vele menni, nem muszáj csak a könyvelőben gondolkozni. A felvin találsz diplomás pályakövetési rendszert illetve szakmatérképet, ott is nézelődhetsz, mennyi az átlagfizetés és miket csinálnak, mennyien dolgoznak diplomás helyen. Mesterképzés során tovább fejlesztheted még magadat, ha úgy döntesz, nagy az átjárás.

2020. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 – es, köszönöm, nézegettem már, de nem nagyon tudtam rajta kiigazodni.


#3 – as, köszönöm szépen a hosszú választ

2020. júl. 26. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!