Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tervezőgrafika és Belsőépítész...

Tervezőgrafika és Belsőépítészet - Mit kell tudnom róluk?

Figyelt kérdés

Az eddig átböngészett szakok közül a Tervezőgrafika (Reklámgrafika) illetve a Belsőépítészet fogott meg. Van köztetek, aki oda jár(t)? Főként az érdekelne, hogy mit is tanítanak a szakon? (A Felvi.hu-n és honlapokon is utánaolvastam, de szerintem egy jelenlegi/végzett hallgató sokat tudna segíteni.)


Milyen tantárgyak vannak itt, és milyen előképzettséggel/ készségekkel kell rendelkeznie a jelentkezőknek? Mit kell tartalmaznia a portfóliónak és milyen fordulói vannak a felvételinek? Melyek azok az egyetemek, amelyen megtalálhatóak ezek a szakok?


Milyen a közösség az egyetemen? Milyenek a tanárok? Mennyire gyakorlatorientáltak a képzések? Van Erasmus-programjuk? Mekkora az önköltséges helyekre bejutott tanulók tandíja? Van államilag támogatott hely is (BA és MA képzésen egyaránt)? Milyen támogatásokat, ösztöndíjakat lehet megpályázni?


Milyen munkakörökben lehet elhelyezkedni a továbbiakban? Mit foglal magába a munkaköri leírásuk, milyen feladatokat kell ellátniuk? Mekkora egy átlagos tervezőgrafikus/ belsőépítész fizetése a fővárosban és vidéken? (Persze, tudom, a fő az, hogy szeressem, amit csinálok, de azért meg is kell élni valamiből 😊) Mennyire flexibilis a munkanapjuk (gondolok itt saját vállalkozásra, HomeOffice lehetőségekre és rendes, 8 órás beosztásra)?


Van valami konkrét véleményetek, tanácsotok számomra, amit feltétlenül szem előtt kell tartsak, ha ezen az úton szeretnék továbbtanulni?


Előre is köszi a segítséget!



2020. júl. 28. 13:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, általában nem érdekli a felvételiztetőket az érettségi eredmény, sem az átlag. Igaz ez? Mennyire nehéz bekerülni a MOME-re? Úgy hallottam, elég húzós, rengetegen szoktak jelentkezni, és nagy tehetség kell hozzá. Tényleg ilyen nagy a túljelentkezés? A többi művészeti szakra (más egyetemeken) mennyire nagyok az elvárások? - Itt főleg az államilag finanszírozott szakok érdekelnének, vagy azok, ahol nem óriási a tandíj.
2020. júl. 28. 18:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Itthon az építőiparban nem túl rózsás a mérnökök illetve építészek helyzete. Heti 60 óra meló gyenge órabérért. Nem erőltetném.
2020. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!