Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus osztondij hogy is...

Corvinus osztondij hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Most kezdek majd Corvinuson,corvinus osztondijas formaban.Ha abbahagyom esetleg a kepzest,akkor az igenybe vett tamogatott felevek osszeget is vissza kell majd fizetni?

2020. júl. 29. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen
2020. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Irtam ezzel kapcsolatban a Höknek, de nem valaszoltak. Ha esetleg megtudsz valami konkretat, kerlek, ird meg nekem is
2020. aug. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10.)A jogosultság megszűnésének esetei:

Az ösztöndíjra való jogosultság elveszik és az ösztöndíj tovább nem folyósítható, ha:

a) a hallgató felmondja az ösztöndíjszerződést;

b) megszűnik a hallgató hallgatói jogviszonya;

c) a hallgató adott képzés esetében kimerítette az 5.) pont szerinti támogatott félévek

maximális számát;

d) a hallgató adott képzés esetében túllépett a 6.) pont szerinti jogosultsági időszakon,

figyelembe véve a 11.) pontban foglaltakat is;

e) a hallgató nem teljesíti a 12.)-13.) pontban meghatározott követelményeket;

f) a hallgató önköltségi díját nem maga fizeti a 8) pontban meghatározottak szerint.


15.)Az ösztöndíjjal támogatott hallgató köteles:

a) visszafizetni az adott félévre folyósított ösztöndíj teljes összegét, ha a félév során

szünetelteti jogviszonyát;

b) az általa folytatott képzésen a képzési idő alatt, de legfeljebb a képzési idő

kétszeresén belül megszerezni az oklevelet, vagy az oklevél itt meghatározott

időszakon belül történő megszerzése hiányában visszafizetni a részére folyósított

ösztöndíj teljes összegét.

16.)Egy hallgató egy félévben párhuzamosan csak egy képzésben kaphat ösztöndíjat akkor

is, ha egynél több képzésben van hallgatói jogviszonya az Egyetemmel.

17.)Amennyiben a hallgató jogviszonyát – neki felróható okból – az Egyetem egyoldalúan

megszünteti vagy a hallgatói jogviszony jogszabály erejénél fogva megszűnik, akkor a

hallgató ugyanazon képzési szinten létesített új hallgatói jogviszony keretében már nem

szerezhet ösztöndíjra jogosultságot Amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonya

megszüntetését maga kéri – feltéve, hogy jogviszonya egyébként nem került volna az

Egyetem által megszüntetésre vagy nem szűnt volna meg a jogszabály erejénél fogva –

, akkor a 18.) pontban meghatározottak szerint azonos képzési szinten is jogosult lehet

ösztöndíjra.

18.)Amennyiben a hallgató jogviszonya adott képzési szinten megszűnik és egy másik

hallgatói jogviszonya jön létre egy következő felvételi eljárás keretében, akkor –

figyelemmel a 17.) pontban meghatározottakra – az ösztöndíjra való jogosultsága az

aktuális képzésének képzési idejére terjedhet ki, de nem haladhatja meg az 5.)-6.) pont

szerinti maximális támogatható félévek számát. A támogatott félévek maximális számát

csökkenti az azonos képzési szinten a korábbi hallgatói jogviszonyában elnyert

ösztöndíjjal támogatott félévek száma (korrigált támogatható félévek száma).

[link]

2021. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!