Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakokról lehet átjelentk...

Mely szakokról lehet átjelentkezni pszichológiára?

Figyelt kérdés
Az eduline-on 2015-ben raktak fel egy cikket arról, hogy képzési területen belül lehetséges a szakváltás, bizonyos kritériumok mellett. Viszont ahogy böngésztem a kérdések között, konkrétan ennek az ellenkezőjét láttam. Tehát akkor, lehetséges e, ha igen, hogyan, honnan? Ha esetleg valamit félreértelmeztem, akkor kérlek magyarázzátok el nekem a dolgokat, mert kicsit kétségbe vagyok esve. :(

2020. júl. 29. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Van amire átlehet menni, pl. pszichológiára régészetre, de ez fordítva nem megy. A pszichológiára nehéz bejutni.
2020. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Az első válaszoló kissé pontatlan választ adott. Elvileg a pszichológia alapszakra bármilyen, bölcsész képzési területhez tartozó szakról át lehet jelentkezni, például szociológiáról vagy történelemről is, amennyiben az átjelentkezőnek az adott szakon van két, sikeresen lezárt féléve. A bökkenő azonban az, hogy az átvevő egyetem saját hatáskörben döntheti el, átvesz-e. A pozitív döntés függ attól, hogy van-e megüresedett hely (pl. kihulló hallgatók miatt), illetve igen gyakran a két sikeresen lezárt félév bizonyos, egyetemenként meghatározott tanulmányi átlageredményéhez is kötik az átvételt. Az szinte biztos, hogy pozitív döntés esetén is csak költségtérítéses képzésre vesznek fel.
2020. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló voltam, s most látom, hogy hibát ejtettem a felhozott példában: a szociológáról természetesen nem lehet átmenni pszichológiára, mert az a társadalomtudományi képzési területhez tartozik, nem bölcsész szak. Elnézést.
2020. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Én nem gondolom, hogy át lehetne jönni, mivel elég speciális tárgyaink vannak már az első félévben is. Ha át is vennének, alig ismernék el a már elvégzett tárgyakat.
2020. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A #2 és #3 válaszoló voltam és #4 válaszolónak üzenem, hogy mielőtt ilyeneket ír, nézze meg az átvételi szabályozást és az eredeti kérdésfeltevést. Nem is értem, miért válaszol olyan, aki nem ért hozzá, hiszen így félrevezeti a kérdezőt. Igenis elvileg át lehet jelentkezni a bölcsész szakok között, és a kérdező nem azt kérdezte, hogy mely tárgyakat fogadják el átvétel után. Egy dolog az átvétel, egy másik dolog a kreditelismerés. Az átvétel lehetősége azért fontos akkor is, ha egyetlen tárgyat sem ismernek el, mert általa el lehet kerülni az újabb felvételit, márpedig pszichológiából még költségtérítéses képzésre való bejutáshoz is magas pontszám kell.
2020. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy érdemes az elejéről kezdeni. Az ELTE SEKen pl 400 volt a pszichológia ANA ponthatara ( jövőre valószínűleg több lesz), ez egy hatarozottan megüthető szint, szerintem ne átjelentkezéssel próbálkozz ( kreditelismerés kb lehetetlen lesz itt a tantárgyak specialitása miatt és az első félévben csak a biológia pszicho öt kredit a kötelező harminbol), hanem inkább add be jövőre a jelentkezesedet, nem lehettem bekerülni, ha tényleg szeretnéd
2020. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Pótfelvételin most jelentkezem majd másra, nehogy kiessek a "rutinból", és ha sikerült feltornásznom a pontjaimat, majd újra felvételizem jövőre. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!
2020. aug. 3. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!