Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol van szükség (csak) Budapes...

Hol van szükség (csak) Budapesten 1721 jogászra 2025-től?

Figyelt kérdés
Összesen idén szeptembertől 1721 új elsőéves joghallgatót vettek fel a budapesti jogi karokra pl. csak az ELTE-re 700-at.

#egyetem #felvételi #jogász #joghallgató #általános felvételi eljárás
2020. júl. 31. 18:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valaki nem államin van, attól még lehet, hogy értelmesebb mint egy államis, mert lehet, hogy azért kényszerült önköltséges finanszírozási formába, mert előtte mondjuk 950.000 Ft/félév költségű festőművész szakon a képzőművészeti egyetemen jobban járt államin tanulni, de bejutna államira.

Ez az államis, önköltséges forma közti különbség jelentéktelen. Mellesleg tavaly az orrom előtt bukott meg 2 államis római jogból, könnyű tételekből ráadásul.

2020. aug. 1. 10:02
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"lehet, hogy azért kényszerült önköltséges finanszírozási formába, mert előtte mondjuk 950.000 Ft/félév költségű festőművész szakon a képzőművészeti egyetemen jobban járt államin tanulni, de bejutna államira"


ennek se füle, se farka...

2020. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ha valaki kiskora óta a festészetnek él, és felveszik a képzőművészeti egyetemre, akkor nyilván azt fogja megcsinálni államin (mivel 3x annyiba kerül mint a jog), amivel viszont elfogynak az állami félévei. Szerinted ilyenkor mit tud csinálni az illető?
2020. aug. 1. 11:19
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"nyilván azt fogja megcsinálni államin (mivel 3x annyiba kerül mint a jog)"

Ja, hogy "nyilván". Így már értem. Akkor tehát nem kényszerről van szó, ahogy első nekifutásra írtad.

2020. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mivel elfogynak az állami félévei, így kényszerből jelentkezik költségtérítésesre. Neked mi a foglalkozásod/mit tanulsz #14-es?
2020. aug. 1. 14:57
 16/19 anonim ***** válasza:
3%
Ez milyen szempontból érdekes? Nem rólam szól a történet.
2020. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%
Már véget ért a jogasz aranykor. De aki végezni akar allamin, vagy költségtérítéses képzési formában, azoknak adjunk esélyt a megmérettetésre, ha egyszer felvettek. Szerintem a baj gyökere a széttagolt magyar egyetemi rendszer, a pecsenyejet sütögeto egyetemnek csúfolt valamikkel. Minek nyolc jogi kar? Minek külön ELTE, Corvinus, BME, Semmelweis? Legyen egy racionalizált Budapesti Tudomanyegyetem legalább het karral. Talán Debrecennek és Szegednek, Pécsnek van értelme önálló nagy egyetemkent, ha képesek a lentebbi karspecifikaciot prezentálni. (Nem feltétlen a jogi karukat emelnem kiA sok kamukar, minitanszék, mese doktori iskola, a felesleges tanszékvezetők, dekanhelyettesek, dékánok, rektorhelyettesek, rektorok. Egy ilyen kis országnak nem kell 40 egyetem, főiskola (vagy most már alkalmazott egyetem). Minek Dunaújvárosba egyetem? Ahol nincs bölcsészkar, jogi kar, orvoskar, természettudományi kar, műszaki kar, közgazdasági kar, infokar, teológia, az nem rendes egyetem, csak balkáni vicc.
2020. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17

Értem mire gondolsz és egyet is értek de ilyen mindenhol van

USA-ban pl sok állam tele van ilyen giminél kicsit jobb college-okkal :D

2020. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem, népességaranyosan itt nálunk nagyon sok az egyetem, és nagyon széttagolt a rendszer, abszolút számokban is. Felőlem lehet kis közösségi főiskola, meg buddhista oromegyetem, de ne az én adómból.
2020. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!