Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten miért van még...

Budapesten miért van még szükség bkk ellenőrökre ha a metróra meg a legtöbb buszra úgyis csak jeggyel lehet felszállni?

Figyelt kérdés
Nem lehetne inkább a bkk ellenőröket átcsoportosítani buszvezető munkakörbe?Úgyis kevés a sofőr a bkk-nál.
2019. ápr. 29. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen az ellenőrök azokon a járatokon járnak, amik nem elsőajtósak, mert hogy ilyen is van. Értelemszerűen annyian vannak, amennyire szükség van. (Pontosabban kevesebben, rengetegen bliccelnek szerintem.) Attól még, hogy a metró és bizonyos járatok meg vannak szűrve, sok helyen el lehet csalni a jegyet (például ott vannak a villamosok, nagyon jól behálózzák a várost, de jól lehet rajta bliccelni).
2019. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy lehetne megoldani a problémát szerintem,ha lejjebb vinnék a jegy és bérletárakat,a sofőrök fizetését pedig megemelnék.Kevesebbe kerülne a bérlet,mégis több lenne a bevétel.Ha a sofőrök fizetését a duplájára emelnék legalább,többen jelentkeznének buszsofőrnek,lehetne sűríteni a járatokat,több utas is lenne,több bevétel is.Meg lehetne oldani a problémát.
2019. ápr. 29. 11:36
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Én mindig bliccelek, ha el is kapnak bőven olcsóbb mint ha mindig jeggyel mennék.
2019. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"Nem lehetne inkább a bkk ellenőröket átcsoportosítani buszvezető munkakörbe?" - Szerinted minden BKK ellenőrnek van buszra jogsija és/vagy alkalmas buszsofőrnek? Amelyik igen, az nyilván nem ellenőrként dolgozik.
2019. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elküldhetnék őket tanfolyamra ahol megszerezhetnék buszra a jogsit
2019. ápr. 29. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy szükség van rájuk, mivel az elsőajtós felszállás és a metróbejárati ellenőrzés abszolút felületes, rengetegen át tudnak csúszni rajta. Az ilyen ellenőrzéseket nem lehet abszolút biztosra megcsinálni, mert azzal a forgalmat tartanánk fel. Egyébként pedig rengeteg buszon nincs elsőajtós felszállás sem, villamosokról nem is beszélve.
2019. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A tömegközlekedés így is veszteséges. Az ellenőrökre szükség van, hogy az emberek megvegyék a jegyeket, bérleteket. Ha nem lennének, minden második ember bliccelne…

Az ellenőrök nem véletlenül nem sofőrök. És ha még át is képeznék őket, mit vezetnének? Nem tudom, Budapesten mennyire van busz hiány, de Szeged térségében helyköziben néha nincs tartalék, szóval gondolom máshol sem sokkal jobb a helyzet.

2019. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
86%
Amíg ilyen 3. válaszadóhoz hasonló alakok vannak, addig szükség van rájuk -sőt egyre több ellenőr kellene.
2019. ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7:Budapesten nem buszhuiány van, hanem sofőrhiány, a jelenlegi sofőrök rengeteget túlóráznak, hogy minden járat le tudjon közlekedni.
2019. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legtobb buszra csak jeggyel lehet felszállni... Aha... Ma reggel egyik lyukasztó sem volt hajlandó lkilyukasztani a jegyem. Akaratlanul blicceltem jeggyel a kezemben.... Szoval sok helyre fsllehet menni jeggyel.
2019. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!