Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külhoni magyarként mesterképzé...

Külhoni magyarként mesterképzés magyarországi egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az idén fogom megkezdeni a harmadik évem egy pozsonyi egyetemen, ahol magyar nyelven tanulok. Valószínűleg itt folytatom majd a tanulmányaim, de nagyon Magyarországra húzna a szívem. Nincs emelt szintű érettségim, de ha minden jól megy, lesz ugye Bc. diplomám.

Van bármi esély arra, hogy felvegyenek valamilyen magyarországi mesterképzésre ilyen feltételekkel, vagy engedjem el inkább már most az egészet?

Próbáltam utánanézni a felvi oldalán, Szlovákiában viszont nem működik a pontrendszer, és nem igazán tudom azt sem, hogy például a gimnázium végén szerzett B2-es és C1-es idegen nyelvi érettségi (angol és szlovák) megfelel-e nyelvvizsgának... Egyszóval idegen nekem ez a világ.



2020. aug. 2. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Magyar felsőoktatási intézmények esetén a mesterképzés feltétele az alapképzés megléte, az emelt szintű érettségi csak az alapképzéshez szükséges.
2020. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!