Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetemről kinek...

Semmelweis Egyetemről kinek mi a véleménye? 10/? Mennyire jó egyetem?

Figyelt kérdés
Most megyek 10. osztályba, természettudomány osztályba járok egy eléggé erős iskolában. Orvosi egyetemre szeretnek járni és hamar el szeretném dönteni hogy hova, vagyis úgy értem, hogy idejében nem úgy hogy még 12.-ben sem tudom hogy hova akarok járni. Melyik orvosi egyetemet ajánlanátok? Mennyire nehéz a felvételi? Esetleg van valaki aki Romániában érettségizett és Magyarországon ment orvosi egyetemre?

2020. aug. 3. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Feltétlen Semmelweissre akarsz menni?


Szerintem válassz várost! Hol élnél szívesen 6 évig? (Vagy esetleg utána is a továbbiakban) A 4 orvosi egyetem egyforma minőségű oktatást nyújt. Nézz körbe a nyílt napokon. Érdeklődj a kollégiumok, közösségi élet, szórakozás, kutatási lehetőségek után.


Én anno ilyen séma szerint Debrecen mellett döntöttem, a kolik nagyon szuperek (Markusovszky II-ben lakok, szépen felújított, saját vizesblokk és a klinikatelep közepén található), a várost nagyon szeretem, a belváros tiszta, szépen karbantartják, mindig van valami program, úgyhogy én csak ajánlani tudom Debrecent.

2020. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Minőségében nem különbözik a négy orvosi képzése, mind egyformán kiváló. Véleményem szerint Pesten csak azert tobb a ponthatar mert sokan akik helyiek azok maradnának, vidékről meg vonzó a fővárosi kolis élet. Viszont ezen álhierarchia miatt esélyes, hogy Semmelweisen emelkedett számú sznobi-mobi lesz fenyegető aurával, azt is bele kell kalkulálni. Én azt mondom szoteollé. Sok sikert kívánok!
2020. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Am jah. Teljesen mindegy hol végzed el. Mind a négy orvosi kar szinte egyformán minőségi oktatást nyújt, ugyanúgy megkapod a dr-t a neved elé, a hálapénzt pedig ugyanúgy fel fogod venni bármelyik egyetemen végeztél is.
2020. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat én leginkább Budapesten szeretném elvégezni az egyetemet mert van ott egy lakásunk is, úgyhogy nem kellene bentlalkasba menjek.
2020. aug. 4. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
A SOTE a #1 magyar egyetem, azaz de facto a legjobb. Nem csak az orvosi, hanem az összes egyetem között. Világviszonylatban is látszik a térképen. Most nyilván az a vélemény is jön mindjárt, hogy a másik három orvosi egyetem is ugyanolyan jó, és ebben is igazuk van. De a SOTE nagyon jó egyetem, ez a lényeg.
2020. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes szerintem megnézni az egyetemek curriculumát. Nálam például ez egy fontos szempont volt, amikor a Semmelweiset választottam. Emellett fontos szerintem a szemlélet, hogy mire helyezi a képzés a hangsúlyt. Nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy másik egyetemről jobb vagy rosszabb orvosok jönnének ki, de tény, hogy Budapesten van a legtöbb lehetőség, és nem csak oktatás tekintetében.

Az általánosításokra pedig nem szabad felülni.

2020. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

#5


“A SOTE a #1 magyar egyetem, azaz de facto a legjobb. Nem csak az orvosi, hanem az összes egyetem között. Világviszonylatban is látszik a térképen.“


Oké bástya, villamosmérnökire szeretnék menni. Adjam be a SOTE-ra mert az a legjobb egyetem?


Jah, hogy ott nincs ilyen szak bocsi.

2020. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EVA800 ***** válasza:
0%
Az olasz orvosi egyetem jó ?
2020. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

#8

Nem igazán releváns ezt itt megkérdezned

2020. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hogyha Bp-en van egy lakasotok, akkor mindenképp megéri szerintem oda menned tanulni.

Mind a 4 orvosi egyetem világszinvonalú, mindegyik másban jobb egy kicsivel. Így, hogy van ott lakhatási lehetőséged, megéri odamenned tanulni, de csak azért nem feltétlenül, mert az "a" Semmelweis Egyetem.:)

2020. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!