Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemek miért nem állnak...

Az egyetemek miért nem állnak át a digitális beiratkozásra?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem.

Mostani elsős gimisek pl. digitálisan iratkoztak be.

Lehet itt azért nem, mert ellenőrzik a bizonyítványokat. Viszont amikor én voltam, akkor egy egyetemista lány ellenőrizte, nem felnőtt. Meg is lepődtem, hogy mennyire nincs szigor.

2020. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert már nem a középkorban élünk, bár az egyetemek tantervein stb. ez még nem nagyon látszik
2020. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Magyarország száz évvel le van maradva minden téren.
2020. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Elsősként nálunk a személyes beíratkozás azért kötelező mert akkor adják oda a diákigazolványt, utána pedig online mennek a beíratkozások évente a nem elsőéveseknek.
2020. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A diákigazolványt mi sosem a beiratkozáskor kaptuk, hanem külön, plusz később

Egyébként marha egyszerű ellenőrizni a bizonyítványokat, mivel midnegyiknek van számozása, feltöltöd egy rendszerbe, és látják, hogy valid e, és kész

Valóban, élőben nekünk is anno csak ránéztek sitty-sutty. Viszont cserébe nekünk elcseszték fél napunk felesleges várakozásokkal

(most másik szakra mennék)

2020. aug. 4. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ellenőrzik a dokumentumok valódiságát, ezért is veszik el őket beiratkozásnál.
2020. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt már rég megválaszoltuk. A valódiságnak ehhez semmi köze, azt nem úgy ellenőrzöd, hogy ránézel 1 mp-re, van számozásuk, ezt digitálisan is lehet ellenőrizni, sőt, úgy még hatékonyabb
2020. aug. 5. 05:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A jegyeket meg nem fogják mindenkinek egyesével megnézni. Magyarán, ha valaki jól trükközik a bizonyítvány jegyeivel, még le se bukik, hisz úgy se nézik meg, főleg egy 1000 fős egyetemen. Azért nem semmi.
2020. aug. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Őszintén nem tudom

Én pár éve a Szegedi Tudományegyetemen jártam így: nem tudtam volna ott lenni a beiratkozáson, és ezért megkérdeztem, nem lehetne e online megoldani, hiszen minden digitálisan megy már manapság. Ne tudd meg, hogy milyen őskövület kioktatást kaptam, hogy mégis HOGY képzelem, hogy a szent és sérthetetlen, k.rva fontos beiratkozáson nem lennék ott?? Kérlek. Tudom miből áll egy ilyen baromság. Kb csak az aláírás a fontos, minden más porhintés, és valóban, nem így kell az okmányokat sem hatékonyan lecsekkolni. És ezek érted nem valami vidéki kisiskola, mégis ezen a szinten vannak...Ja, erről jut eszembe, sokkal kevésbé patinás vidéki felsőoktatási intézményben érdekes megoldották, de az szte-n nem

Úgyhogy, én azt gondolom, még + 50 év minimum

2020. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy angol nyelvű sikkeket olvastam erről, hogy ahol digitális beiratkozás van, ott megnő a beiratkozók, ilyenformán a hallgatók száma

Nem tudom, egy egyetemnek miért nem érdekes a gyors és hatákony adminisztráció, és a sok hallgató, ami ugye nekik plusz pénz, meg hát számtalan egyéb pozitív hatás, de mindegy, nem is sorolom

2020. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!