Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Digitális oktatás hogyan...

Digitális oktatás hogyan zajlik az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Azon, ahová felvettek, szinte csak ilyen módon lesznek órák tartva, én viszont most vagyok először főiskolás és nem tudom, ez hogyan zajlik.


Kell hozzá számìtógép a webkamera meg a többi dolog miatt vagy telefonról/tabletről is megoldható??



2020. aug. 3. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Attól is függhet, hogy milyen szakos vagy.
2020. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hová vettek fel?


Egyébként nekünk úgy volt, hogy az online előadásokra nem kellett se kamera se mikrofon, mert ott (a normál oktatáshoz hasonlóan) nem feltétlen kell aktívnak lenni, mert az alapvetően nem olyan interaktív, mint egy gyakorlat.


A gyakorlatnál nálunk volt, aminél nem kellett mikrofon és/vagy kamera, de amikor pl prezentáltunk, akkor valahogy meg kellett oldanunk, hogy látszódjunk és halljanak minket, szóval oda kellett kamera és mikrofon.


Amúgy meg vagy beadandókkal helyettesítették az évközi számonkéréseket, vagy az egyetem valamelyik online felületén kellett tesztet kitölteni, amire mondjuk volt 25 perced, aztán a rendszer lezárt, és utána már nem lehetett választ leadni vagy módosítani.

2020. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Még csak nem is egyetemfüggő, ez szakonként, sőt, évfolyamonként is eltérhet. Pl. nekem tavasszal nem volt szükségem semmire, csak a laptopomra (de a tablet, pláne telefon szerintem nagyon rossz erre a célra, úgyis kelleni fog valamilyen számítógép), de az alattam járó barátaimnak volt olyan vizsgájuk, amihez mikrofon és webkamera is kellett.

Nekünk még egyáltalán nem mondtak semmit, azt sem, hogy be kell-e járni, és ha igen, mennyit. Majd elválik...

2020. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még semmit nem mondtak? Ez melyik egyetem?
2020. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"volt olyan vizsgájuk, amihez mikrofon és webkamera is kellett"

És ha valakinek nem volt? Biztosította az egyetem, vagy akkor ő nem vizsgázhatott? :-O

2020. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Biztosította az egyetem, vagy akkor ő nem vizsgázhatott? "

Nem közoktatás, nem kell, hogy a suli biztosítsa. ha nincs, nincs, mintha nem jelennél meg vizsgán. De pl erre a célra sztem tökéletes a telefon/tablet. mmint kamera és mikrofon helyett. Ha már a laptopon nincs (bár szokott)

2020. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!