Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó úton haladok a...

Szerintetek jó úton haladok a tanulmányaim szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most nyáron végeztem BSc-vel, Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szakon. Mivel tudtam hogy egy BSc sok esetben önmagában kevés, főleg ez, ezért jelentkeztem mesterre és most szeptembertől kezdem a mesterképzést Ellátási-lánc menedzsment szakon.


Jelentkeztem szakmába vágó területre gyakornoknak egy német multicéghez, ahol legalább 1-1,5 évig lehetek mester mellett. Diákmunkához / gyakornoki munkához képest átlag feletti bérért. Ha minden jól megy, a gyakornoki munkát is szeptemberben kezdem.


Egyébként idén lettem 23 éves, középsuli óta gyűjtök, teszek félre, dolgozok így idén év végére tervezem hogy elérjem az 1 milliót. Így képes leszek jövőre elköltözni itthonról és remélhetőleg egy kicsit egyszerűbben venni az akadályokat.


Mit gondoltok? Elfogadhatónak tűnik ahogy alakul, alakítom az életem, tanulmányaim? Van pár dolog ami aggaszt. Szüleim támogatnak olyan szempontból hogy szívesen lakhatnék itthon a mester végéig, viszont valamiért rossz érzéssel tölt el hogy 25 évesen még itthon lakjak. Ha 25 éves koromig itthon élnék, tehát végzésig akkor elég sok pénzt félre tudnék tenni, viszont megéri ez ilyen áron?


Köszi!



2020. aug. 4. 20:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy van egy C1 angol nyelvvizsgám (ha esetleg számítana bármit is).
2020. aug. 4. 20:40
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jól haladsz igen, csak így tovább!
2020. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is! Büszke lehetsz magadra! Remélem továbbra is örömödet leled benne!


És azért a Te esetedben az ootthonlakás nem egy céltalan alibi egyetemista tengődését jelenti, hanem az áldozatvállalást, hogy félre tudj tenni. Ha nincs zerhedre a szülőkkel együttélés, akkor maradj nyugodtan, ez a mai világban nem gáz.

2020. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtass meg, hogy szoktál lazítani is. Nem vagy mindig ilyen merev, ugye?
2020. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előző, persze..:D csak a kérdés miatt próbáltam kicsit ilyen formális lenni, nem nagyon szoktam itt kérdezni. Van barátnőm, barátaim, hetente, 2 hetente programok, hobbik, stb.
2020. aug. 4. 23:50
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Én 28 éves koromig otthon laktam, munka mellett is. És hogy miért? Azért, hogy a 100 ezer havonta ne az albérletre menjen, hanem félre tegyem és saját lakást vegyek. :). Nem ciki és nem szégyen otthon maradni és gyűjtögetni még.
2020. aug. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!