Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kellene megreformálni...

Hogyan kellene megreformálni az oktatási rendszert, mit tartotok legfontosabbnak, a reformokat milyen sorrendben kellene bevezetni?

Figyelt kérdés
Gondolom a legfontosabb lenne az első, a többi inkább érdekel. Vagy ha úgy gondoljátok, hogy a lassú reform helyett hirtelen az egészet át kell alakítani, akkor azt is írjátok le, hogy úgy hogyan gondolnátok el!

2020. aug. 7. 17:35
 1/6 anonim válasza:
26%

sajnos a mai oktatásban, nevelésben a kisgyerekek hamar bekerülnek a szegregáló közegbe, ezért szerintem már az óvodától kezdve drasztikus változtatásokat kéne végrehajtani, magas létszámú osztályok sem a legmegfelelőbbek, de nincs mindenkinek pénze magán iskolába járatni a gyermeket, ahol erre volna lehetőség, emellett a felszereltség is sokkal jobb

illetve, az otthoni látottak is fontosak, hogy a gyerek ne azt hallja hogy jól van kisfiam én is megbuktam belőle mégis ember lett belőlem és társai.

2020. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A jó oktatás kulcsa a jó pedagógus és emellett az alacsony tanuló/tanár arány. Éppen ezért szerintem első lépésként a tanári pályát kéne vonzóvá tenni, ami elsősorban anyagi kérdés. Ha a pedagógusokat anyagilag és társadalmilag is megbecsülnénk, akkor egyrészt többen és jobbak jelentkeznének tanárképzésre (hosszútávú hatás), másrészt az elhivatottabb pályaelhagyók közül is visszatérnének a katedrára (rövidebb távon is érzékelhető hatás). Ha ez teljesül, akkor lehet elkezdeni igazítani a módszereken.


Még mielőtt bárki azzal jönne, hogy nem kéne jobban megfizetni az amúgy is rossz tanárokat: igen, igaz, de ez egy ördögi kör, jó fizetés nélkül csak néhány elhivatott bolond fog jó munkát végezni. Hosszabb távon a rossz tanárok kihullanak majd, amint érkeznek a helyükre jobbak (az igazgató tudja, hogy Ica néninek igazából nem kéne már tanítania, de nem talál helyette mást, egy kartonfigura pedig még annyira sem fogja elmagyarázni a másodfokú egyenlet megoldóképletét).

2020. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Hatévesen már kezdik az iskolát, pedig egy évvel később alkalmasabb lenne.

Kisebb osztályokat, jobb megbecsülést a tanárokat (anyagilag is). Ne kelljen a Vöröskeresztnek öltöztetnie őket.

2020. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Hármasnak:


Én pl 6 évesen kezdtem az iskolát, és 25 évesen is úgy gondolom, hogy a szüleim egyik legjobb döntése volt.

2020. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ha érdekel a téma, ajánlom, h beszélgess el néhány tanárral (fórumon, vagy élőben), és rögtön rájössz, h miken kéne változtatni. én elbeszélgettem párral, és hát óriási problémák vannak már a tanárképzéssel is.

néhány ostobaság, amit (különböző tárgyakat oktató és különböző korú) tanárokról hallottam az utóbbi időben:


-szomorú, h nem ismerek a diákok a ’dölyfös’ és ’szántás’ szavak jelentését (magyartanárnő)

-brühühü, a gyerekek rövidítenek

-sajnos nem elég olvasottak és műveltek a mai diákok (kémiatanár)

-„ a nyelv tanulásához elengedhetetlen feltétel, hogy legyen egy tanár, aki kihangsúlyozza számodra a hibáidat”

-nem láttál neveléstudományi tanulmányt, nem tudod megítélni, h csak magolással lehet-e érvényesülni az oktatásban


nem sorolom tovább…


sajnos világosan látszik, hogy a magyar tanárok évtizedekkel vannak lemaradva, és teljesen alkalmatlanok a tanításra.

nem értik, mitől rossz az oktatás, nem tudják, külföldön hogyan oktatnak. hisznek a semmire nem jó lexikális tananyagban, hiszek ők maguk is csak magoltak átlalánostól a főiskoláig, és alapvető szövegértéssel, logikai képességekkel nem rendelkeznek.

2020. aug. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a legfontosabb az lenne hogy aki tanit meg tudjon elni belole

aki tanit az megfelelo ember legyen

aki tanul az jol valasszon es erdeklodjon

es a negyedik, de legfontosabb a pénz! van ahol 60 eves elavult eszkozok vannak vagy 40 eves vegyszerek, es igy kell szakdolgozatot irni

2020. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!