Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biztos, hogy nem mindenhol...

Biztos, hogy nem mindenhol otthon tanulás lesz, ami hirtelen március 16-tól beütött?

Figyelt kérdés

Egyetem, középiskola, gimnázium, álltalános. Ezekben és mindenhol otthon tanulás vlot, ami tartott egész tanév végéig.


Most szeptemberben biztos, hogy nem lesz mindenhol otthontanulás?


Egy barátom az egyetemen portás és azt mondta, hogy el van döntve, hogy a Debreceni Egyetemen távoktatás lesz. Azt mondta azért, mert jön a második hullám.


Azonban ez nem tudom, hogy alakul az általános és középiskolákban.



2020. aug. 10. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudunk semmi biztosat. Annyit mondtak, hogy hagyományos oktatásra készülnek, ahol nő a fertőzöttek száma ott digitális oktatás lesz. Elvégre nem lehet egy egész országot hónapokra lezárni megint.


Fél perc volt kikeresni amúgy:

[link]

[link]

2020. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Az egyes egyetemek egyelőre saját maguk döntenek: csak pár helyen lesz hagyományos vagy teljesen digitális, a legtöbb helyen hibrid oktatás lesz. Olyat is hallottam, hogy hagyományos ugyan, de lehet online oktatást kérvényezni. - Más kérdés, hogy nem adok 2 hónapot, és szerintem át fognak mindenhol állni a digitális oktatásra. Egyetemen nem is kezdeném hagyományosan, az egyik legveszélyesebb közeg a túl sok össze-vissza járkáló ember meg a sok külföldi hallgató miatt.


A közoktatás más. Ott kisebb a fertőzésveszély, a résztvevők kevésbé mobilak. Egy nagyvárosban, ahol tömegközlekedést kell használni, az elég veszélyes, de egy falu helyi általános iskolájában teljesen nyugodtan be lehet járni (jelen állás szerint). A közoktatásban egyelőre hagyományos oktatásra számítok.

2020. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-es igazad van, DE egy olyan szakon (akár műszaki, akár orvosi, akár bármi), ahol azért szükség van a fizikai jelenlétre a laborok miatt, ott hogy oldanád meg? Vagy akkor, ha ez így lesz még pár évig, a jövőbeli orvosok meg mérnökök majd nem fogják tudni ellátni a munkájukat, mert baromi nagy elméleti tudásuk lesz, de semmi gyakorlatuk, műszereket gépeket nem fognak tudni használni, mert nem láttak, vagy mi? Még lehetne folytatni a sort.
2020. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pupusz ***** válasza:
Biztosan mindent megtesznek majd, hogy ne legyen mindenhol digitális oktatás. Főleg általánosban, mert a szülőknek már nincs több szabadságuk, a home office sok helyen nem opció, a munkanélküliség így is megnőtt és sok szülőt elbocsátottak fű alatt, akik otthon maradtak a gyerekükkel. Szóval elég cudar lenne szülőknek, cégeknek, a gazdaságnak. Igyekezni fognak elkerülni az országos bezárást, leállást.
2020. aug. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 4-nek: én is egy olyan szakra járok, amit épp felsoroltál, és valóban nagyon nagy szükség lenne ÉRDEMI gyakorlatra, nagyon jó nevű is az egyetem, de ATTÓL a "gyakorlattól" ugyan nem leszek képes semmire, ami az egyetemen van. Ezt még az oktatók egy része is elismeri. Vagy elmész még az egyetem mellett máshol gyakorlatot szerezni vagy a diplomáddal csak ülsz, mint Rozi a moziban... Szóval a digitális oktatás sajnos semmi negatívumot nem jelent:(
2020. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!