Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom már volt kérdés, de...

Tudom már volt kérdés, de azért én is felteszem. Ha infóra akarok menni, akkor codecool vagy elte-ik? Válaszod indokold is kérlek.

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy jóval könnyebb codecool-osnak melót találnia, és jobban is fel van készítve a programozásra, mint egy friss diplomás, viszont nem akkreditált, így a papírja semmit sem ér. Az egyetem estis lenne, tehát fizetős. Ha jól láttam, akkor kb. ugyanannyiba kerül.

2020. aug. 12. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudsz már programozni, viszont nem annyira, hogy megfelelő saját project munkát tudj csinálni és nehezen megy már a fejlődés egyedül (+tudsz angolul ami infó révén alap), akkor codecool jó döntés lehet, amennyiben nem tervezel seniorként később nagyobb cégnél dolgozni.


Ha nem tudsz programozni, sőt ha semmit nem tudsz róla, akkor egyetem és gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...


Codecool valóban egy jó tanfolyamot biztosít, egy probléma van csak vele, hogy nagyon specifikus. Szóval ha szeretnél a pályán belül váltani vagy a projectedhez kell tanulni új dolgokat az igen nehéz lesz. Meg nyílván egy váltásnál a diploma hiánya fájni fog. Viszont cserébe segítenek elhelyezkedni, szóval ha valóban megtanultad amit kellett és be is gyakoroltad + alkalmazni is tudod a tudásod, akkor nagy eséllyel lesz munkád. De felhívnám figyelmed, hogy csak a front end re biztosítanak állásgaranciát, mivel az "nem valódi" peogramozás.


Egyetemről nehezebb elhelyezkedni, HA nincs saját project munkád + nehéz egy szintnél továbblépni tudásban már egyedül. Viszont ha van saját prokect munkád, suli mellett gyakoroltál, akkor jobb esélyekkel indulsz kezdőként és nagyobb eséllyel fogsz később többet keresni és jobb cégeknél elhelyezkedni.


Ha felmerülne benned a kérdés, hogy miért jó később a diploma, akkor azt kifejtem itt röviden még. Szóval junior programozóként nem nagyon tudsz valamit is elrontani, mivel felügyelve vagy, nem hozhatsz nagy döntéseket etc... Programozóként, már okozhatsz kellemetlenségeket amik akár több hét plusz munkát is jelenthet majd, ami nagyon nagyon sok pénz. Persze ritka, hogy olyat okozz, általában pár napos fejfájás lesz a következménye a hibádnak. Viszont senior programozóként olyan döntéseket hozhatsz, amit a cég ÉVEKEN keresztül fog hordozni és szenvedni tőle. Szóval hogy lehet ezt megakadályozni? Diploma vagy felmutatott senior tapasztalat valamilyen nagyobb projecten! Viszont nagyobb prokecten NEM fogsz tudni dolgozni diploma nélkül, ergó az az opció kilőve, szóval diploma az egyetlen esélyed. Meg diplomával, főleg msc-vel +8 év tapasztalattal bizonyítod a cégnek, hogy nagyon nagy a tudásköröd és az msc-d miatt a bonyolultabb algoritmusok megértése/tervezésében való részvétel, magas szintű matematika és gépi tanulás (alias mesterséges intelligencia) és társai nem fognak gondot okozni.


Remélem kielégítő választ tudtam adni a kérdésedre.

2020. aug. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Codecoolosként írom a véleményem.


Ha 2 éven belül szeretnél egy biztos egisztenciát, és ezt a 2 évet hajlandó vagy intenzív tanulással tölteni, akkor a codecoolt javaslom. Olyan technológiákat fogsz megtanulni, amik keresettek a munkaerőpiacon, a tanított anyagot folyamatosan formálják a piaci igényeknek és a már végzettek visszajelzéseire alapozva (nincs pl olyan, hogy egy öreg professzor egy témához ért, úgyhogy azt kell tanítani, még ha azt a munkaerőpiacon hírből sem ismeri már senki 20 éve).

Programozni megtanulni, így a codecoolt elvégezni nem különesebben nehéz, viszont nagyon sok gyakorlást, így komoly időbefektetést igényel. Codecoolból kirúgni nem fognak, hacsak nem szánt szándékkal szarsz az egészre és nem gyakorolsz. Így 2 év múlva lesz egy jó, piacképes tudásod, egy kényelmes 350-400 nettót fizető állással.



A codecoolban ugyanakkor, azért, hogy könnyen el tudj helyezkedni, célzott tudást kapsz és ez lehet hátrány is. Lesz sok olyan összefüggés, amit Codecool végzősként nem látsz át, míg egy egyetemet végzett ember átlátja. A dolgok nagyon nagy részét viszont sem egy egyetemet végzett junior fejlesztő, sem egy codecoolt végzett junior fejlesztő nem látja át. Ezért fontos, hogy függetlenül attól, hogy hova mész, fogadd el, hogy ez a szakma azzal jár, hogy tanulnod kell, fejlesztened kell magad, nyugdíjas korodig. Erre a codecoolban felkészítenek, az ottani képzés jelentős része, hogy fejlesszék a hozzáállásod, segítenek, hogy a (biztosan felmerülő) akadályokat hogyan győzd le. Szerintem a hosszú távú siker kulcsa, a kitartás és a motiváció megtartása. A legtöbb codecoolt végzett diák tudja, több évtizedes karrierjének legelején jár, nagyon sokat kell még tanulnia, továbbra is érdekli az informatika és minden új dolgot kiváncsian fogad. A legtöbb egyetemet végzett ismerősömben / munkatársamban nem látom ezt.


Amit egyetemen meg tudsz tanulni, azt online is meg tudod tanulni. Ha előre akarsz lépni, egy idő után senior, csapatvezető, vagy architect szeretnél lenni, akkor szükséged is van rá. Ezt azonban lehet munka mellett is csinálni, én például sokkal szívesebben csinálom ezt a saját tempómban, a világ legjobb egyeteminek tanterve alapján.

2020. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!