Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől kezdek a PTE-n és nagyon nagyon izgulok!

Igazából mindentől félek, nem vagyok túl szociális lény:( de ezen mindenképp szeretnék változtatni, megpróbálok nyitottabb lenni!

Több kérdésem is lenne😅

1. Az orientációs napok tulajdonképp miről szólnak?

2. Hogy zajlik a beiratkozás? (Online van vagy nem?)

3. A tárgyfelvétel, hogy működik?

4. Minden nap be kell járni? Kb hány óráig? (Btk-s vagyok amúgy)

5. Koliban vannak ilyen “csapatépítő” közös programok? (Ezeken muszáj részt venni?)

Elnézést a sok buta kérdésért, de nagyon félek és nem tudom mi hogy működik😅



2020. aug. 14. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Semmi extra.
2020. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is PTE BTK-s vagyok :) Nem tudom, hogy mindig ugyanaz-e a forgatókönyv vagy sem, de leírom nálunk hogyan volt.

Az orientációs napon a gyülekezőt követően volt egy ilyen (szerintem fura :D) táncos feladat, majd szakok szerint csoportokra bontottak minket és utána körbevezettek minket a campuson. Megmutatták a fontosabb helyeket (pl. könyvtár, szolgáltató iroda, támogató szolgálat, diák centrum stb.) és közben elmondták, hogy mi mire való, mi hol van, milyen lehetőségek vannak, kit kell keresni stb. A helyszíneken is voltak tájékoztatók és bemutatkoztak, pl. meghallgattunk egy ilyen tulajdonképpen egyetemi élettel és ügyintézéssel kapcsolatos előadást vagy volt egy egy pénzügyekkel kapcsolatos előadás is. Közben pedig az adminisztratív dolgokat is el tudtuk intézni, ott kellett beiratkoznunk személyesen és vinni kellett a szükséges dokumentumokat (erről küldtek ki tájékoztatót). Nagyjából ennyi volt, de szerintem hasznos volt, mert az alap dolgokkal így már tisztában voltunk és közben a szaktársakkal is lehetett beszélgetni.

A beiratkozást követő napokban nekünk, egyénileg kellett felvennünk a tárgyainkat. Meg van határozva a tárgyfelvételi időszak (és általában az első nap reggel 8-tól, a szabválok pedig 12-től), amikor ezt meg kell tenned. A kar oldalán és a Neptunban is lehet látni a mintatantervet, amit célszerű követni és az alapján fel tudod venni a tárgyaidat a Neptunban.

Azt nem lehet így megmondani, hogy hány órád lesz, milyen elosztásban és azokra be kell-e járnod. Nekem eddig minden félévemben hétfőtől péntekig órám volt, vagy max. egy szabad napom akadt. Valamikor reggeltől estig bent voltam, máskor pedig csak egy órám volt egész nap. Én már látom a meghirdetett órákat. Ha már be tudsz lépni a Neptunba, akkor szerintem ezt lecsekkolhatod és akár össze is állíthatsz egy órarendet a tervezőben (ez tárgyfelvételkor hasznos tud lenni).

A PTE kollégiumaiban szerintem ez annyira nem jellemző... Az orientációs nap után is volt egy buli, beköltözős buli is szokott lenni, és egyetemi ilyen-olyan bulik vagy szakestek szoktak lenni, de tapasztalatom alapján a kolikban ez annyira nem jellemző. Bár én eddig csak egy koliban laktam és ott nem nagyon voltak közösségi programok (néha egy sörpong vagy film, de ritkán). Lehet máshol ez más, de nem nagyon hallottam másoktól sem.

2020. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia, én a győri Széchenyin tanulok, most leszek másodéves.


1. Erre nem tudok válaszolni.


2. Erről a sulidnak kellene tájékoztatást kiadnia, nálunk helyileg lesz a beiratkozás, ha jól tudom egy nappal sulikezdés előtt. De ez egyetemenként változó. Tavaly úgy zajlott, hogy az egy karhoz tartozókat becsődítették egy nagyterembe, ahol mindenkinek ki kellett töltenie a beiratkozó lapot, amit majd oda kellett adni a hökösöknek a többi papírral együtt, amit magaddal vittél. Az utóbbihoz tartoznak például az érettségid másolata, bizonyítvány másolata stb. Azt, hogy miket kell majd vinned magaddal, ezt megint a te sulid határozza meg.


3. Nálunk a beiratkozók tárgyfelvételét a suli csinálta, de lehetséges, hogy nálatok nem így lesz. A tárgyfelvétel is változó szokott lenni, van egy előzetes tf., ahol felmérik, hogy melyik tárgyat hányan szeretnél felvenni, van ahol nincs. Nálunk nincs ilyen. A tf. nálunk egy hétig zajlik, de a lényeges része a tf. kezdetén zajlik, ugyanis csak akkor tudod megcsinálni az előre megálmodott órarendedet, ha egyből nekilátsz a tf-nek. Erre azért van szükség, mert előre meg van adva, hogy melyik órát hányan vehetik fel, és ha a helyek beteltek, akkor annak már lőttek. Persze ezt mindenki tudja, ezért aki csak teheti, egyből a tf. első percében nekilát a dolognak, amit viszont a csodás Neptun szerverei nem szeretnek. Nekem tavaly 8 perc alatt sikerült megcsinálnom az órarendemet, de volt akinek a Neptun miatt 2 óráig tartott. Szerencse kérdése a dolog, sajnos ezzel nem sok mindet tudsz tenni. A Neptunban egyébként van egy órarendtervező, ahol már most úgy tudod pakolgatni az óráidat, ahogyan azt szeretnéd, de a tárgyfelvételen lesz csak végleges a dolog!


4. Ez attól függ, mikor és hánytól vannak óráid. A legtöbb óra hétfőtől csütörtökig van, péntekre ritkán esik óra, de sajnos van ilyen is. Készülj fel arra, hogy itt nem olyan lesz, mint középsuliban, hogy 7 db 45 perces órád van reggel 8-tól délután 2-ig, hanem lehetnek akár 3 órás óráid is, amik délután 3-kor kezdődnek, és 6-kor végződnek. Ha beutazó vagy, akkor próbáld meg úgy szervezni, hogy ne legyen nagyon lyukas az órarended.


5. Nálunk egyáltalán nem volt ilyen. Győrben a campus közepén lévő kocsmában (Üveges) szerveződik az egyetemi élet, vagy a kollégium melletti szórakozóhelyen (Lapos), illetve az egyetemtől kb. 10 percre lévő hallgatói klubban (Bridge). Az Üvegesbe bármikor benézhet az ember, Bridgen pedig különböző rendezvények szoktak lenni, koncertek vagy pedig kari bográcsozások. Nem tudom Pécsett mi a helyzet, de úgy tudom ott is zajlik az élet (vagy legalábbis zajlott a vírus előtt).

2020. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2020. aug. 14. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Első vagyok, miert lettem lepontozva? Most kezdem a mesterkepzest, mogottem van tobb ev egyetem. Tapasztalatbol beszeltem. Nem mindenkinek leanyalom az egyetem, emiatt nem kell lepontozni. :)
2020. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A többiekhez képest azért elég gyatra választ adtál, kedves első
2020. aug. 16. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az őszinteség = gyatra?
2020. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia:)

Meg annyit leirnek egy korábbi valaszt kiegeszitve, hogy nálunk az első tárgyfelvételnél segítettek a felsőbbévesek.

Ha megmondod milyen szakra jarsz, lehet tudok valamit mondani az órarendedről.

Csapatépítés a gólyatáboron kívül nem nagyon van, rajtad múlik majd hogy megtalálod e a társaságod.

2020. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gyatra= hiányos :)


Amúgy magyar szakra!

2020. aug. 16. 19:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Na a magyarról nem tudok nyilatkozni, bocsi:/


De sok sikert neked!:)

2020. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!