Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közepes gimnáziumok budapesten?

Közepes gimnáziumok budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én most megyek kilencedikbe, viszont nem abba az iskolába vettek fel, ahova szerettem volna menni. Eddig ez nem is annyira volt gond, állatorvos szeretnék lenni és szakgimibe vettek fel, gondoltam majd itthon megtanulom a kémiát és a bioszt, ezen nem múlik. De nem rég olvastam hogy egyetemre (állatorvos) a felvételi pontszámításnál (azt hiszem 50 pontot számít) egy természettudományos tantárgyat is számolnak, amit az iskolában az elmúlt 2 évben tanultam/tanultam két évig. Szóval az a lehetőség maradt hogy átíratkozzak, tudom szinte lehetetlen, de azért megpróbálom. Augusztus 31 a határidő, próba szerencse.

A felvételim: 46 pont

Az átlagom: 4,3

Általános gimi, vagy biosz/természettudományos tagozat.

Köszönöm ha segítetek nekem. :)



#gimnázium #átiratkozás #közepesgimibudapest #suliátiratkozás
2020. aug. 15. 09:47
 1/4 A kérdező kommentje:

A kerület nem számít.

Az Újbudai Széchenyi István Gimnázium szóba jöhet szerintetek?

2020. aug. 15. 09:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak egy jó tanács. Tanulj! Mert ez az átlag sajnos az állatorvosira nem elég
2020. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A közepes gimik kilencedikben fullra fel vannak töltve. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs esélyed, ezért ne keseredj el ha nem vesznek át.

Egy telefont megér a Széchenyi, de szerintem oda kicsi az esély. A 46 pontos közpintid elég gyenge.

2020. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bbmarta ***** válasza:
Nagy László Gimnázium Pesterzsébeten vagy a Bocskai Halásztelken, de ez utóbbi református gimnázium. Szerintem ezekbe van esélyed és téged érdeklő tagozatot is találsz!
2020. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!