Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki tőle független okokból nem tud elmenni beiratkozni egyetemre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel koronavírusos lesz, vagy csak simán karanténba kerül valaki fertőzött kontaktjaként. Erről ugye ő nem tehet, de felvételt nyert, tehát járna neki a beiratkozás. Ilyen esetekben van lehetőség rektor, dékán vagy valaki felé kérelemmel fordulni? Hogy pl. minden szükséges iratot beszkennelve elküld az egyetem felé, aláírt kérelmet, személyi igazolványt meg mindent? Ügyfélkapus felhasználónév stb, aztán személyesen is max bemutatja, amint lehetősége lesz rá. Elvileg ezek kellenek beiratkozáshoz. Van ilyen?

#egyetem #tanulás #Beiratkzás
2020. aug. 17. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elte btk-s vagyok, itt elvileg semmilyen indok nincs. Ha nem tudsz elmenni, intézheti helyetted egy meghatalmazott (két tanúval, szabályosan kell erről elkészíteni a dokumentumot).
2020. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De gyakorlatilag itt be kellene mutatni a dokumentumokat is nem? Akkor azokat is adjam oda az illetőnek, hogy vigye magával? (Bizonyítványok stb.) Amúgy ez csak elméleti kérdés egyelőre, csak jobb mindennel képben lenni, elvégre sok fertőzött van a megyénkben.
2020. aug. 17. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy be kell. A meghatalmazott helyetted jár el, tehát igen, add oda az iratokat, mert tőle fogják kérni.
2020. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze adj oda neki mindent amit kérnek.
2020. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sok egyetemen lehetnek engedékenyebbek és a megszokottnál rugalmasabbak most, a covid helyzet miatt. Legalábbis a szakunkon március óta egy csomó határidőt kitoltak, eltöröltek, meghosszabbítottak, más feltételeket szabtak, stb mindenféle hivatalos ügyintézéshez, amit normális esetben személyesen kellett volna intézni. Ha pl valaki karanténban van és beszél az illetékes személlyel (plusz a megfelelő dokumentumokkal bizonyítja, hogy miért nem tudott jelen lenni), akkor lehetséges, hogy biztosítanak neki egy külön alkalmat a beiratkozásra később, amikor már biztonságosan elmehet otthonról. Csak az adott egyetemen múlik, hogy mennyire engedékenyek.
2020. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 ez is logikus lehet, meg az is, amit olvastam az imént, hogy javasolják az online beiratkozás lehetőségét is az egyetemeknek, bár ezt nem tudom elképzelni
2020. aug. 18. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!