Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pótfelvételivel jelentkezte...

Ha pótfelvételivel jelentkeztem, van esélyem bejutni valamelyik kollégiumba?

Figyelt kérdés

PTE BTK-ra adtam be a pótfelvételi jelentkezésemet, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy fel fognak venni, viszont tartok tőle, hogy egyik koleszba sem jutok be.

Esetleg van aki ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben van/volt?

Jobban járok, ha elkezdem nézni az albérleteket/kiadó szobákat?

Egyébként elég messze lakunk Pécstől, kb. 200 km-re, nem tudom ezt mennyire veszik figyelembe.



2020. aug. 18. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Én is PTE BTK-s voltam, és volt szaktársam aki pótfelvételivel jutott be, és mégis bejutott a Szántóba. Tehát van remény. Az hogy 200 km-re laksz nem ér sokat, kb csak 5-6 pontot kapsz érte. Az a tuti hogyha van fiatalabb testvéred, van valami tartós betegség, rendszeres gyógyszer kiadás, vagy szüleid rosszul keresnek.
2020. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, most nagy reményt adtál.

Ezek közül csak az igaz, hogy van fiatalabb tesóm, de semmi más, ami plusz ok lehet, hogy felvegyenek. Ezért is félek igazán.

Köszönöm a választ! :)

2020. aug. 18. 16:11
 3/4 Szivessa3 ***** válasza:
Általában a pótfelvételisek számára egy x helyet fenn szoktak tartani arra, a kollégiumokban, így ha van jó pontszámod és nem sokan akarnak koliba jelentkezni, akkor simán bejuthatsz.
2020. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, remélem sikerülni fog.
2020. aug. 19. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!