Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi most a hivatalos törikönyvs...

Mi most a hivatalos törikönyvsorozat a gimikben?

Figyelt kérdés

Bocs, ha hülyeségnek tűnik a kérdés, de az én időmben többféle sorozat élt, ezért adott a kérdés.

Még nem döntöttem el teljesen, hogy belevágok-e, de ha igen,jövőre szeretnék történelmet tanulni. Mivel már van egy más szakos diplomám, nem kell sem emeltszintűzni, meg ahogy a honlapon nézem, nem írásbeli lesz, hanem belekérdeznek a különböző történelemi korszakokba. Szeretnék a teljesen hivatalos változatból felkészülni, ezért kérdezlek titeket:

Azt a könyvet használjátok, aminek az elején:

9.-ben (ha jól találtam ki) felül Nagy Sándor feje, alul/középen meg Szent István lovas szobra van?

10.-ben a Petőfi szobor?

11-ben a berobbant Lánc-híd és alul a Deák-szobor?

12-ben pedig ilyen felkelés-szerű képek a 20. századból (prágai tavasz) és alul (fel nem ismerem), de talán Teleki szobra?

Köszi, ha válaszolsz, kedves középsulis!


2020. aug. 20. 00:57
 1/5 anonim válasza:
85%
Lehet idén már Orbán vagy mészáros feje lesz a borítón. ki tudja...:)
2020. aug. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Száray féle tankönyveket használtuk. (Így kilencedikesen ókori romok voltak a borítón. A tizedikesen egy tornyos vár volt. A tizenegyedikesen a parlament, míg a tizenkettedikesen valamelyik EU-s épület.) Mi ezekből a könyvekből készültünk fel érettségire. Jól le ír mindent és jól is van rendszerezve.
2020. aug. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: :D

Második válaszoló, köszi! Ugye gimnazista vagy? Szóval, ezekből a könyvekből emeltszintűztek is akár?

2020. aug. 20. 08:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is a Szárayt használtuk, szerintem nagyon jó tankönyv sorozat. Emeltszintűre is fel tudtam belőlük készülni.
2020. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gimis vagyok, mi Száray-t használunk.
2020. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!