Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen felszerelés kell 9....

Milyen felszerelés kell 9. osztályba?

Figyelt kérdés

Nem kaptam listát :(

9. osztályos füzetcsomag meg sehol nincs.

Milyen füzetből mennyi kell?

És a többi felszerelés?

Mik kellenek, és miből mennyi?

Megköszönöm előre is a segítséget


2010. aug. 5. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumban nem nagyon van már ilyen. Az első hétre vigyél magaddal egy noteszt, minden tanár el fogja mondani, hogy mi kell. De amúgy meg azzal nem nyúlhatsz nagyon mellé, ha veszel pár vonalas füzetet, általában nem szabják meg, hogy az pontosan milyen legyen, lehet kicsi, nagy, spirál vagy fűzött.
2010. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

körző vonalzó, spirál füzet is jó 2 kockás, három vonalas, néhány vékonyabb füzet, amilyen tetszik, egy-két szótárfüzet, ceruza, toll, notesz, órarend, a többit elmondják majd első héten.

Tesivel várd meg, lehet hogy a suli megszabja, mit hordhatsz.

kell egy táska is, és tolltartó.

Tudományos számológép(az a bonyolultabb, ami gyököt is von, meg cos, sin is van rajta.)

2010. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs lista, meg füzetcsomag, mert középiskolában a legtöbb tanárnak már mindegy, mibe jegyzetelsz.

Egy-két konzervatívabb tanár lehet, aki kiköti, hogy pl. csak nagy füzetbe írhatsz és A/5-ösbe nem, meg nekem volt egy magyartanárom, aki nem engedte a spirál füzetet :S De ha valamelyik tanárnak van ilyen mániája, azt úgyis elmondja az első órán.

Amúgy meg mindegy milyen füzeteket veszel, célszerű az A/4-es spirálfüzet, mert többet fogtok jegyzetelni, mint általánosban. Magyar, töri, nyelv stb. órákra vonalas a célszerű értelemszerűen, matek, fizika, kémia, info órára négyzetrácsos, de ezt úgyis tudod :) Matekra lehet, hogy sima füzetet is kér a tanár szerkesztéshez, de ez is inkább általánosban jellemző.

Nekem a legtöbb tanáromnak tökmindegy volt, milyen füzetünk van, volt aki írólapokra írt, én pl. törinél csak a könyvbe... ha valamelyik tanárnak külön kérése van, úgyis elmondja. :)


Azonkívül felszerelés még... tesicucc, szóval gatya, póló, cipő, célszerű fehér póló mert sok tanár azt kéri, de ezt is majd időben elmondják. Matekra vonalzó, körző, de pl. nálunk ezt se vették olyan szigorúan mint általánosban, nekem 9.-től 12.-ig egy pici 16 centis vonalzóm volt matekórákon :D


Ennyi, nem kell nagy dolgokra számítani. Első nap jegyzetfüzet, toll, a többi meg majd megy magától, nyugi! :)

2010. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, a számológépet kifelejtettem. Sok olyan művelet lesz matekon, amit általánosban még nem tanultatok, ezért komolyabb számológép kell, amin vannak sin, cos, tg, stb gombok. De a legtöbb tanár ezt is megmutatja az elején. :)
2010. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Már nem félek annyira hogy nem lesz meg minden.

Az első nap megtudakolok mindent =)

2010. aug. 5. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak szeptemberben kapunk listát.
2010. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
65%
kell sok füzet matekhoz cuccok táska íróeszköz kb ennyi
2011. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Döme06 válasza:
100%
Én is most megyek 9.be,és a füzeteket úgy oldottam meg, hogy be mentem egy papír írószer boltba, ott mondtam hogy 9. évfolyamra szeretnék füzetcsomagot. Itt tudják hogy mi kell, miből mennyi, úgy is csak nagyméretű, vagy spirálfüzeteket tudsz venni. Mert ide a kicsi A/5 méret nem jó! A többit, füzeteken kívüli tanszereket meg te is tudod, ugyanúgy mint 8.-ban, meg azelőtt. ! Számológépet, nagytudásut ajánlom! Ami mindent tud, vagy legalább tőbbet mint ezek a pici gépek!
2016. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!