Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 0. osztályba milyen tantárgyak...

0. osztályba milyen tantárgyak vannak? És milyen felszerelés kell hozzájuk?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha gimnázium 0.ra gondolsz ott általában brutális óraszámban nyelvtanulást, a többi fontos tárgybol szintentartás, ugyanazok kellenek mint bármelyik sima tanórára
2010. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen az elsőnek tök igaza van én nyelvibe jártam és első évben napi 3 angol óránk volt átlagban.
2010. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nekünk heti 19 spanyol óra. :)
2010. aug. 12. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:

szia!


heti 14 órába toltam az angolt, plusz német, mellette volt magyar, töri, matek, és azt hiszem ennyi.


21/L

2010. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
magyar? töri nemhiszem h lesz nekünk, mert azt majd jővőre spanyolul fogom tanulni :S ( spanyol-kéttan szak)
2010. aug. 12. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk heti 15óra német volt, másik nyelvet 0-ban nem tanultunk. De volt matek, töri, irodalom, nyelvtan.
2010. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is ilyenbe jártam, leírom a tapasztalataimat. :D


Angol: Heti 12 óra, 8-4 óra bontásban, így 2 tanár tanított, egyikkel szóbelire készültünk, másikkal írásbelire.


Kommunikáció: heti 2 órában volt, ez magában foglalta az irodalmat és nyelvtant, ismételtünk fontosabb verseket, felmondogattuk, helyesíráson csiszolgattunk, kommunikációról igazából szó sem esett... Volt még szövegértés könyvünk, azt használtuk, meg sok fogalmazást írtunk, de visszagondolva (5 év távlata) nagyon butusként kezeltek minket. :P


Matematika: heti 2 órában volt, az általános iskolait ismétlitek át (függvények, törtek, egyenletek, síkgeometria alapjai).


Tesi: evidens szerintem. :D


Töri: heti 2 órában volt, egy ideig "tanultunk" térképet olvasni, vázlatot írni, lényeget kiemelni, tippeket kaptunk a jó tanulásra, egy idő után mindenki választott témában kiselőadott, majd értékelte a tanár. Ezekből írtunk dogákat.


Környezetvédelem/egészségnevelés: 1-1 órában tanultuk fél-félévig ezeket, a nevük szerintem beszédes. A környezetvédelem a hulladékokról, a hulladékgazdálkodásról, az elektronikai eszközökről, a panelházakról, a gyártás során keletkező káros anyagokról szólt. Az egészségnevelés pedig arról, hogy hogyan kell(ene) élni. :)


Tanulásmódszertan: heti 1 órában tippeket kaptunk, hogy hogyan célszerű tanulni.

2010. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki a hosszút írta. :)


Vonalas füzet kell kommunikáció/szövegértés/magyarra, angolra, tanulásmódszertanra. Négyzetrácsos matekra. Sima vagy franciarácsos egészségnevelésre, környezetvédelemre. De mindent elmondanak első órán. :)

2010. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Én angol kéttannyelvűbe fogok járni,heti 18 angolunk lesz és nekünk sem lesz töri első éven.:P

Megkérdezhetem,hogy melyik városban laksz,hogy spanyol kéttannyelvűre fogsz járni?Én Zalaegerszegi vagyok.:)

2010. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
KÖszi szpen mindenkinek :) Amúgy Szeged, Tömörkény István.
2010. aug. 13. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!