Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy Msc feljogosíthat arra,...

Egy Msc feljogosíthat arra, hogy felvételizzek egy másik Msc-re, olyanra, amivel az alapszakos diplomámmal nem mehetnék?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 01:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Azért az ember elvárná, hogy aki eljut erre a szintre, annak legyen egy kis ész a fejében... Úgy őszintén, hogyan szeretnél olyan MSc-re járni, amihez nincsenek meg az alapjaid?
2020. aug. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Hogy gondoltad, van pl. egy bölcsész diplomád és hirtelen fizika mesterre mész? Biztos nem lesz gond a szakirányú előképzettség hiányával...
2020. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vodafonelive ***** válasza:
7%
Sajnos nem tudsz, kivételt képeznek az osztatlan képzések amik alapból 5-6 évesek, mert ott a képzés végén “MSc” oklevelet kapsz.
2020. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Dehogynem tud. Ha megvan a megfelelő kreditmennyiség abból, amit az adott szak előír, akkor mehetsz.


Én is úgy mentem msc-re, hogy csak simán az alapszakommal fel sem vettek volna. Viszont felvettem szabválként sok tárgyat abban a szakmámban és azzal vettek fel.


Van, ahol minden korábbi végzettség számít, így a mesterszakon szerzett kreditek is (amennyiben nem az adott szak tárgyait teljesíted azt hiszem). Van olyan is, ahol ugyan felvesznek úgy, ahogy engem is, de mivel az alapszakod nem egyened bemenet, kell tenned valami különbözetit. Egyébként én jártam az alapszakom mesterszakára is (mármint aminek ugyanaz a neve) és 80%-ban ismétlés volt az anyag. Aki más szakról jött vagy 6 éve végzett, az is simán tudta volna teljesíteni.



Amúgy jó lenne, ha nem gólyák meg középiskolás csitrik okoskodnának olyan témában, amiről fingjuk sincs. A válaszokból tisztán az jön le, hogy hozzá nem értők (felvételi szabályzatot távolról sem ismerők) járatják fölöslegesen a szájukat.

2020. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

sok tárgyat arról a területről*


Így talán értelmesebb. És mielőtt menne a porverés, szociológiáról jelentkeztem informatikai mesterre. Szóval a bÖlcSésZ nEm mEhEt fIzIkA mEsTeRrE nem minden helyzetben állja meg a helyét. Sőt...


Ez a kreditrendszer nagy előnye többek között. Hogy hiába van diplomád, a tudást önmagában kisebb egységekben könyvelik az egész felsőoktatásban.

2020. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jó kérdés! Ezen én is gondolkodtam. Most teljesen más területen végzek MSc-t (közgáz) , mint az alapszakom területe (közig). Mert a bemenethez volt elég kreditem.


Viszont elkezdett érdekelni egy másik MSc (műszaki), ami megint egy teljesen másik terület. És mivel alapszakkal oda tuti nem jutnék be, mert nem lenne meg az elég kredit, azon tűnődöm, hogy ha a mostani mestert elvégzem, akkor az előzetes kreditelismerési eljárás során ugyanúgy megtudnám-e vizsgáltatni annak a tárgyait is az alapszakoméval együtt?

2020. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, pont így vagyok én is. Közig után gazdasági (vezetés és szervezés) mesterre megyek és a kérdés, hogy a ezzel a gazdasági mesterrel elmehetnék e mondjuk egy pénzügy mesterre? Mert az alapszakomat nem számíthatják bele. De ha van egy másik gazdasági mesterem?

Szóval nem bölcsészettel mennék fizika mesterre

2020. aug. 22. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

6#-os vagyok, én is közigszervező vagyok, és most leszek másodéves vezszerven. (Nem tudom, hogy korábban beszéltünk-e privátban, de több közig-szervező is írt már nekem, hogy gazdasági mesterre mennének ők is, mert látták kiírva korábban ez én kérdéseimet is ezzel kapcsolatban, mielőtt elkezdtem a mestert.)

Mondjuk én eztán a műszaki menedzser MSc-t szeretném megpróbálni, ezért vagyok érintett a kérdésedben.


Egyébként nemhogy a pénzügyhöz, de a vezszervhez sem számolják bele az alapszakodat egyenes bemenethez. Ugyanúgy előzetes kreditelismerési eljárást kell lefolytatni.

Meg én már a mester első félévében találkoztam pénzügyes lánykával, aki ugyanúgy közig-szervezőt végzett, szóval ha csak ezért jönnél veszervre, mert terved nincs vele, csak a pénzügyhöz kellene, akkor nem szükséges. Ugyanúgy felvesznek. De a pótolandó kredited több lesz pénzügyön, mint vezszerven. (A lánykának több mint kétszer annyi kreditet kell pótolnia, mint nekem.)

Szóval közig-szerv diplomával megvan a bejutáshoz szükséges minimum kredit pénzügyre én úgy gondolom. Ha adóigazgatási szakirányt végzel, akkor meg a pótolandó kreditek száma is csökkenni fog.

2020. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tényleg mehetek pénzügy mesterre is? Ez komoly? :O

Mert én csak vezetés szervezésnél meg közgáz közpolnál olvastam, hogy elfogadják a közig szervezőt bemenetként.

2020. aug. 22. 16:06
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

A közgáz-közpol valóban elfogadja teljes kreditértékben, de a vezszerv nem, ott valószínűleg valamit félreolvastál. :D (Mivel ez egy üzleti közgáz szak, aminek semmi köze a közigazgatáshoz. Ez a gazdmen mestere.)

Ezért kell az előzetes kreditelismerési eljárás a pénzügyre, ugyanúgy, mint a vezszervre, hogy megvizsgálják, hogy van-e elég kredited a bejutáshoz.


Itt a pénzügy MSc leírása a felviről:



A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:


- módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika) területéről 15 kredit;


- közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet- gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika, ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan, világ- és Európa-gazdaságtan, közpolitikai ismeretek) területéről 10 kredit;


- üzleti alapismeretek (vállalati gazdaságtan, számvitel, kontrolling emberi erőforrás gazdálkodás, gazdasági jog, marketing, vezetés és szervezés, értékteremtő folyamatok menedzsmentje, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, stratégiai tervezés, üzleti kommunikáció) területéről 10 kredit;


- társadalomtudományi alapismeretek (Európai Unió, általános és gazdasági jogi ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, pszichológia, filozófia) területéről 10 kredit;


- szakmai ismeretek (pénzügy, pénz- és tőkepiaci ismeretek, banküzemtan, pénzügypolitika, adózási ismeretek, vállalati pénzügyek, vállalatértékelés) területéről 15 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.



Ezek alapján számolgathatod, hogy meglenne-e a minimum 30 kredited a bejutáshoz. :)

2020. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!