Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átmenjek-e a másik iskolába?

Átmenjek-e a másik iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy iskolát váltsak-e ugyanis utálom az osztályom. Nem bántanak, csupán nem tudok kivel beszélni. Két éve járok ide, de most gondolkodtam ezen. A másik suli messzebb van kicsivel az otthonomtól, és minden helytől ahova külön járok. Erősebb suli is kicsivel. Lehet kell majd felvételit írnom az átjelentkezéshez. Nagyon félek, mert lehet jobb lesz vagy rosszabb az osztály. Nem tudom, hogy hogyan döntsek.


16/L



2020. aug. 12. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Az iskolaváltás komoly dolog, ez viszont, hogy nem tudsz kivel beszélni, nem indok. Ez a te személyedtől is függ. Neked kell megtanulnod alkalmazkodnod még ebben a korban, mert ha már dogozol, akkor sem változtathatsz munkahelyet pár havonta csupán azért, mert nem tudsz beszélgetni. Munkahelyre dolgozni fogsz járni, nem haverkodni. Iskolába meg tanulni jársz, a haverság csak bónusz. Tudd súlyozni a problémákat. Az lenne gond, ha bántanának téged az osztálytársaid, de hogy nem megy velük a beszélgetés, az nem probléma. Ha a másik iskolában sem tudsz kivel beszélgetni, jön a harmadik, utána meg a negyedik suli? Mi van, ha az új helyen kemény osztályba csöppensz, ahol bántalmazni fognak azért, mert magadnak való vagy, és nem illeszkedsz be jópofizni?
2020. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én is 10-től váltottam, igaz nem csak sulit, hanem magántanuló is lettem (akkor még lehetett). Én nem bántam meg, mert utológ sem lett jobb, vagányabb közösség az osztályban, ahogy visszahallottam.

10-re már lehet látni, hogy lesz-e jó közösség, ha nem nyitottak az emberek, akkor nincs nagyon amit változzon...

Mit veszíthetsz, ha átmész közösség szempontjából? Kábé semmit, mert vagy egy hasonlóan számodra nem megfelelő közösségbe kerülsz, vagy egy jobba. Plusz 11-től még nem olyan vészes a váltás, még simán bele tudsz szokni.

2020. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%

Erősebb suli ritkán vesz át diákot gyengébb suliból. Simán elutasíthatnak indoklás nélkül. Persze azért volt már rá példa, hogy átvettek diákokat gyenge sulikból, de nem ez a jellemző.


Mi a garancia arra, hogy az új sulidban nem lesz meg ugyanazon problémád, mint most?

2020. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég hülyén hangzott, hogy csupán azért váltanék sulit, mert nem tudok kivel beszéni, azonban elég rossz..és itt már nem is tudnék beszélgetni ezekkel és nem is akarok, ahogy kiismertem őket. Arra gondoltam, hogy az új suliba van lehetőségem még ismerkedni. És nem, nem gondoltam arra, hogy csak barátkozásból áll, de négy évet elég szar úgy kihúzni, hogy minden órában már hazavágysz. ÉS IGEN tudom, hogy lehetne rosszabb, mindig van rosszabb,de lehet jobb is.
2020. aug. 12. 11:25
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Meg fogja kérdezni a másik iskola igazgatója, hogy mért váltasz. Mit mondasz neki, hogy komolyan is vegyen?
2020. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy itt nincs barátaid az tényleg nem indok az iskolaváltásra. Volt már rá példa, hogy az igazgató pofán röhögte a diákot(folyosón beszélgettek), mikor átakart jönni ide ezzel az indokkal. Ha váltani akarsz inkább azért tedd, hogy erősebb iskolába tanulhass. Mindenhol lesz -az egész iskolában, nem csak az osztályban- olyan akivel jobban kijössz és olyan is, akivel nem.


Én csak általános iskolában váltottam, de én katolikus iskolába mentem át ahová többnyire gazdag gyerekek jártak. Rosszabb volt az osztályközösség, mint az előbbi helyen. Az egyik (fiú)unokatestvérem középiskolát váltott ő jobb helyre került, míg a nővére pedig rosszabb osztályközösségbe. Így nem biztos, hogy sokkal jobb helyre kerülsz. Ha rosszabb helyre kerülsz akkor addig vándorolsz(még 2-3), míg nem tetszik meg számodra egy jobb osztályközösség?


Én nekem középiskolában 50+ osztálytársam volt a 4 év alatt, de 4 fiúval ( infós társaimmal) jöttem ki az osztályból. De ez sem azért volt, mert mi ennyire jól kijöttünk. Összevoltunk zárva 4 évig napi 7-10 tanórát, a kényszer hozta ki és mi éltünk vele. Ők négyen mindig elvoltak együtt, míg én lányként elmentem barátkozik más osztályokhoz is. Elvégre nem csak osztálytársakkal lehet barátkozni, hanem más diákokkal is. (Egy nagyobb iskolában is több száz diák jár, csak az nem talál barátokat aki tényleg nem akar.) Annyi a titka, hogy nyitottnak kell lenni. Emellett meg kell probálni nem utálni az osztálytársaidat is, mert magaddal szúrsz csak ki, így elmegy az erőd erre, ahelyett ismerkedhetnél/barátkozhatnál alsóbb/felsőbb évfolyamos diákokkal . Az osztálytársakkal minimális sablonos beszélgetést(történt-e valami érdekes, te tudsz erről a tanóráról valamit, stb) kell velük folytatni,de nem az életedet kell megosztani. Mondom ezt úgy, hogy én elveim és a többi nem infós osztálytársam elvei nem is hasonlítottak közelről sem(más neveltetésből kifolyólag), de mégis egy minimális kapcsolatot kialakítottunk. Én is kiismertem őket nem voltak számomra egy kis piskóták. Kétszínűek voltak, mert ha kellett valami akkor nagyon kedvesek voltak, de ha már volt azonos a véleményünk akkor probáltunk közömbösek lenni a másikhoz, minthogy utálkozzunk. Voltak durvább dolog is, de az meg nem morálisan megkérdőjelezhető.


14-18 éves korunk között már el kell sajátítani az alkalmazkodást a másik emberekhez. Ez egy jó próba mielőtt munkahelyre mész. Ott sem lehet elmenekülni, mert nem jössz ki a kollégákkal.

2020. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

"Ha váltani akarsz inkább azért tedd, hogy erősebb iskolába tanulhass."


Nagyon jó jegyeidnek kell lenniük ahhoz, hogy elhiggyék, az erősebb iskolában is teljesíteni tudsz majd. Egy négyes átlag ehhez nem elég, erre azt mondaná a másik igazgató, hogy ha a gyengébb suliban négyes vagy, itt csak hármas lennél, ők csak jeles tanulókat vesznek át...

2020. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából a tanárokat se szeretem annyira. Úgy vagyok vele inkább, hogy próba szerencse, majd írok pár hónap múlva, hogy mi lett!
2020. aug. 12. 15:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanebben a cipőben jártam tizedik elején. Nem vettek át, pedig több iskolánál is próbálkoztam és nem vagyok rossz tanuló. Így maradnom kellett. Igazából én sem jöttem ki jól a többiekkel, így elkezdtem mindenféle sulin kívüli közösségekbe járni, itt lettek barátaim. Talán a maradás miatt egy kicsit az osztályommal is javult a helyzet. Én azt tanácsolom, hogy fontold meg a dolgot és adj időt magadnak! Én nem bántam meg, hogy végül maradnom kellett. Bárhogy alakul, sok szerencsét!
2020. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"ugyanis utálom az osztályom. Nem bántanak, csupán nem tudok kivel beszélni ... itt már nem is tudnék beszélgetni ezekkel és nem is akarok, ahogy kiismertem őket"

Ez csak annyit jelent, hogy még nem ismered őket eléggé - pont azért, mert még csak nem is beszélsz velük, úgy meg nem is lehet megismerni senkit. De ha a saját osztályodról már le is mondtál: vannak ott mások is, tágítsd a látókörödet sulin belül, ha nem akarod megnehezíteni a saját dolgodat azzal, hogy az utolsó két évet mínuszból(!) akarod kezdeni beilleszkedés szempontból: új osztálytársak (akik ráadásul már nagyon össze vannak nőve, hiszen két éve ismerik egymást, csak te leszel az új), új tanárok, új szabályok, új minden - plusz készülés a felvételire...


"négy évet elég szar úgy kihúzni, hogy minden órában már hazavágysz"

Ezzel azok is így vannak, akik amúgy jól beilleszkedtek már az osztályközösségükbe. ;-)


"Úgy vagyok vele inkább, hogy próba szerencse, majd írok pár hónap múlva, hogy mi lett!"

Már megint tök fölöslegesen koptatom a billentyűzetemet, hiszen nincs is kérdés, már döntött a kérdező...

2020. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!