Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyire önállótlanok a mai...

Ennyire önállótlanok a mai egyetemisták? Szülő telefonálgat helyettük a TO-ra, szülő kísérgeti őket beiratkozásra, szülő szaladgál a papírjaik után.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 09:52
 1/7 savanyújóska ***** válasza:
100%
Nem. Legalábbis alapvetően 5 év felsőoktatás után nem ez a tapasztalatom. Viszont gólyaként, ha az egyetem nem ad segítséget, akkor azért tényleg elég nagy váltás, hogy mennyi mindent kell intézned, plusz azért ebben nem a világ legjobb rendszerei támogatnak (aka Neptun, pl.).
2020. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak akkor intézte anyukám ezeket, amikor gipszben feküdtem otthon, de én is hallottam ilyen sztorikat, sőt...volt olyan évfolyamtársam, akinek a tárgyfelvételt is a szülei csinálták.

Szerintem amúgy nem ezek az egyetemisták vannak többségben, a legtöbben elintézik maguknak.

2020. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is szülő fog kísérni a beíratkozásra, hogy tudjon segíteni pakolni. Mehetnék haverral is ők is tudnának segíteni, de ugye ők is vagy suliban lesznek vagy beköltöznek. Az egyéb dolgokat persze magam intézem.

De el tudok képzelni olyan szituációt is ahol a gyerek pl diák munkán van ahol nem nyomogathatja a telefont és emiatt hívja a szülő a TO-t mert mikor lehetne telefonálni akkor a gyerek nem tud telefonálni.

Tizenéves korom óta intézem a saját dolgaimat van amit szüleim helyett is megcsinálok. De ettől függetlenül volt már olyan hogy szüleim intéztek nekem valamit, mert egyszerre nem tudtam 2 helyen lenni, ők meg ráértek.

Persze van olyan ahol nagyon pesztrálják a gyereket, de nem feltétlen kell erre gondolni.

Mint mondtam nekem is jönnek a szüleim a beíratkozásra, de emellett az összes egyetemi dolgot én intézem, a kolihoz szintén.

2020. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mind a félmillió magyar egyetemista ilyen, kivétel nincs.
2020. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

A környezetemben mindenki mindent magának intéz. Jó kis közösség van a karon is, koliban is, felsőévesektől kérhetünk tanácsot, útbaigazítást, de magunk intézzük a többit.

Szülők az első napon szokták kísérni a gólyákat a költözés miatt. Beiratkozásnál kinn várnak.

Persze hallottám már sztorit, hogy a szülő intézkedett. De nem ez a jellemző szerintem.

2020. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%
Nekem csak akkor intézkedtek amikor kórházban voltam műtét után (nem betervezett műtét) pont zh időszak volt. Nem tudtam volna kommunikálni a tanárokkal és nem is volt hozzá semmi energiám. Szüleim hívták fel 1-2 tanárt akik normalisabbak, hogy később írhassam meg. :) Ez nem hiszem, hogy az önellátás hiánya lennne
2020. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
98%
Nem tartom magam életképtelennek, de nekem is volt rá példa egyszer, hogy anyámat kértem meg, hogy beszéljen a koli jelentkezéssel foglalkozó ügyintézővel. Egész addig is magamnak intéztem az ügyeimet, de a "legkomolyabb" talán az útlevél csináltatás volt. Augusztus közepe óta görcsben állt a gyomrom, hogy minden papírt időben töltsek ki, küldjek el, ne felejtsem el ezt, intézzem el azt, mindezt egyedül, önállóan, minimális útmutatással az egyetem részéről (mert aki már a sokadik szakját kezdi vagy az egész családja egyetemre járt a mostani rendszerben, annak tök egyértelmű minden vagy van segítsége, de nálunk én voltam az első). Mikor betelefonáltam az ügyintézőnek, hogy kérdezzek valami olyasmit, ami a mellékelt útmutatásból nem volt egyértelmű és válaszként minősíthetetlen hangnemben lehordott, lehülyézett és közölte, hogy nem kellene egyetemre járnom, onnantól olyan szintű szorongás lett úrrá rajtam, hogy képtelen voltam tovább foglalkozni a dologgal. Érdekes módon amikor anyám telefonált és egy fokkal határozottabb, erőszakosabb hangnemben szólt hozzá, akkor egyből maximálisan segítőkész és tündibündi volt.
2020. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!