Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai kar, Földtudományi szakról személyes tapasztalatot véleményt mondanátok?

Figyelt kérdés
Mármint jó-e a képzés, milyen nehéz bekerülni államilag finanszírozottra? Másik pedig, hogy úgy tudom ott, a földtudományi szakon lehet geológusnak tanulni. Megéri? Gondolom Mo-n nehéz, de külföldön könnyebb-e elhelyezkedni?
2010. aug. 5. 16:51
 1/5 Betti19 válasza:

Engem most vettek fel az SZTE-re földrajz szakra. A földtudományi a felvételit illetően elég hasonló. Én is földrajzból érettségiztem. Középszinten és ráadásul csak 66% lett. A történelem érettségim viszont 84% és a kettő elég volt, hogy felvegyenek. Szóval szerintem ha középszinten írsz 70,80%-os érettségiket. Az bőven elég. Úgy tudom, földtudományin alacsonyabb szokott lenni a ponthatár, mint földrajzom. Ha tudsz, nyelvvizsgát csinálj, mert a plusz pont mindig jól jön.

A felvi honlapján nézd meg mik azok a tantárgyak amiket elfogadnak. Földrajznál volt matek, föci, fizika, kémia, biológia, informatika, történelem. Ezekből bármilyen kombináció megfelelő volt. Gondolom földtuománynál is hasonló tantárgyak lehetnek. Szóval mindegy, hogy ezekből melyik kettőt választod. Ha tanácsolhatom és jó vagy matekból vagy töriből akkor célszerű az egyik kötelezőre rágyúrni.


Magyarországon elvileg kevés geológusra van szükség, ez kicsit engem is kiábrándított, mert a földrajz bsc. után is geológusnak lehet tanulni mesterszakon. Azonban nem mindegy, hogy milyen szakirányt választasz. Azok közül vannak piacképesek. Lehetsz velük EU-s pályázatíró, vendéglátós, környezetvédő stb.

Többek között én is azért választottam ezt mert az SZTE-nek neve van és bízok abban hogy ami világunkban külföldön szükség van szakemberekre akik értenek a környezetvédelemhez, a megújuló energiához stb...

Ebben az esetben még azt tudom javasolni, hogy a nyelvvel is foglalkozz. 1-2 nyelvet beszélj jól. Ez nagyon fontos ehhez!


Remélem tudtam segíteni. Ha gondolod írj privit és E-mailben vagy msnen adok még tippeket.

2010. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

oké köszi! Vagyis akkor te kötelezőkön kívűl csak föciből érettségiztél.

De államira vagy fizetősre vettek fel?

2010. aug. 9. 23:42
 3/5 Betti19 válasza:
Felvettek államira:)
2010. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Betti19 válasza:
Megint én vagyok. Nem volt sok pontkülönbség a fizetős és az állami között. Melyik évben fogsz érettségizni?
2010. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SZTE-n van környezettan

is ?

2018. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!