Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszáj lenne passzívvá tennem...

Muszáj lenne passzívvá tennem az első félévet, hol kellene érdeklődni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rengeteg email meg név meg titulus van felsorakoztatva, és nem tudom hol kellene. TO?HOK?DO? Stb..?
2020. aug. 29. 05:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt hozzafuznem hogy anyagi és mentális problémák miatt lenne szükségem egy félév kihagyásra.

De ha passzívvá tennék egyfelevet, akkor ha visszajövök, ugyanúgy haladnék tovább mint a csoport többi tagja, vagy az elejétől kezdeném? Hogy működik ez?

2020. aug. 29. 05:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A neptunban kell bejelentkezni a félévre, ott be lehet állítani, hogy passzív félévet kérsz.


De mivel most kezdesz, így gondolom el kell még menned beiratkozni, ott is tudod intézni. Amúgy a tanulmányi osztály tud ilyenben segíteni.


Azt azért nézd meg, hogy az iskola egyáltalán engedélyezi-e az első félévet passzíválni, van, ahol nem lehet.


Ha lehet, akkor azokhoz képest, akik elkezdték le leszel maradva. Annak még azért kérdezz utána, hogy az első féléves tárgyakat indítják-e a második félévben (ha van kereszt féléves képzés ebből, akkor nincs gond, velük fogsz akkor kezdeni). Elő tud az fordulni, hogy második félévben nem indítanak minden elsős tárgyat, így fel év kihagyással nem tudsz mintaterv alapján haladni. Ilyen esetben két passzív félévet szoktak javasolni és akkor egy évvel később kezdesz az új évfolyammal.

2020. aug. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"A kari TKB a hallgató kérelmére engedélyezheti a hallgatói jogviszony

szüneteltetését (passzív félév) két egybefüggő félévnél hosszabb időtartamban is,

illetve az első félév teljesítése előtt is feltéve vagy a már megkezdett képzési időszak

végéig, az adott képzési időszakra vonatkozóan, hogy a hallgató a hallgatói

jogviszonyból eredő kötelezettségeinek szülés, továbbá baleset, betegség vagy más

váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem tud eleget tenni."

Ezt találtam, viszont ez inkább arról szól, hogy 2 félévnél hosszabb időre is lehet szüneteltetni, nem arról, hogy már az első félévben is lehet, vagy tévedek?

2020. aug. 29. 06:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ebből kiindulva nem lehetséges, mert egyik pont sem köthető anyagi problémához (pedig ez az egyik legnagyobb probléma ami miatt nem tudok lépni). Hát, akkor nem tudom mi lesz.
2020. aug. 29. 06:34
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Melyik egyetemről van szó? És melyik kar?
2020. aug. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eszterházy, programtervező.
2020. aug. 29. 06:40
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Fizetős képzés?
2020. aug. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem úgy alakultak az anyagiak ahogy "kellett" volna / terveztük volna aug elején, mikor jelentekzni kellett.
2020. aug. 29. 06:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, állami. A vírus miatt én is, mint sokan mások most jelentkeztem államira.
2020. aug. 29. 06:50
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

"ez inkább arról szól, hogy 2 félévnél hosszabb időre is lehet szüneteltetni, nem arról, hogy már az első félévben is lehet, vagy tévedek?"

Az előtte lévő bekezdes(ek)ben lesz a válasz.

2020. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!