Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészet szak milyen...

Szabad bölcsészet szak milyen (tapasztalatok alapján)? Felnőttként nappalin?

Figyelt kérdés

Mivel a bölcsészettudományon belül nem igazán tudom, mi érdekel, arra gondoltam, megpróbálom ezt a szakot, de érdekelne ott tanulók / végzettek véleménye minden szempontból (vagyis bármi ezzel kapcsolatos jöhet).


Az is érdekel, hogy nappalin végezhető-e felnőttként, mert Szegeden lakom, és ott sajnos levelező szak nem indul.


(A mekis-büfés "poénokat" hagyjuk, köszi.)



2020. aug. 29. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Két félévet jártam erre a szakra, aztán otthagytam. Szerintem semmi értelme. Ha érdekel a filozófia és szeretnél utána PhD-zni és ottmaradni tanítani az egyetemen, akkor van értelme, de egyébként sehol máshol nem fogod használni azt a tudást, amit ott adnak. Esetleg még író lehetsz, ha jó a fogalmazó készséged.


Ha a BTK érdekel és belefér a nappali felnőttként, akkor én inkább a nyelvi szakokat javaslom. Pl. az oroszt teljesen az alapoktól tanítják és azzal utána elég jó lehetőségeid lennének.

2020. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, talán egy nyelvi szakkal jobban járnék. :)
2020. aug. 29. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mi a célod a szakkal. Ha csak hobbiból tanulnád, mert érdekelnek a bölcsészettudományok (ezen a szakon ugye filozófiát, esztétikát, etikát, művészettörténetet, kommunikációt, vallástudományt fogsz tanulni), vagy csak kell egy-mindegy-milyen diploma, akkor érdemes belevágni, mert amúgy nagyon érdekes szak, sok jó olvasmánnyal, szerintem az oktatók is nagyon jók Szegeden. De ha karrier vagy munkavállalás szempontjából nézzük, akkor tényleg csak akkor érdemes, ha tudományos/kutatói pályára készülsz ezen a területen.
2020. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen, igazából csak "hobbi" lenne.


Azt elfelejtettem írni, hogy felnőttként természetesen munka mellett végezném, de nem tudom, mennyire kivitelezhető az órákra való bejárás (kötetlen a munkaidőm).

2020. szept. 2. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg itt kapsz olyan műveltséget, mint másutt sehol. A helyedben főállásba ezt csinálnám. A műveltség pedig az élet minden területén egy olyan alap, amit lehet használni, már ha a tudás öröme kevés lenne. (Pedig az nagyobb dolog, mint pénz vagy haszon után loholni a kergék között.)
2020. szept. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam ezen, és igazából ez hobbi lenne, aztán még bárminek lehet az alapja, és talán rájönnék arra is, mi érdekel komolyabban. Az az igazság, hogy anno kimaradt az egyetem, viszont tanulni szeretek.

A hátráltató tényező itt tényleg az, hogy munka mellett csinálnám, és Szegeden nincs levelező képzés, így nem tudom, mennyire férne bele (igaz, kötetlen a munkaidőm, de nem home office).

2020. szept. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!