Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szabad...

Mi a véleményetek a szabad bölcsészet szakról? Valaki akinek van tapasztalata légyszi!

Figyelt kérdés

Halasztok egy évet, és nagyon gondolkodom ezen a szakon. Nem tudom, hogy megéri-e ezt tanulni, el lehet vele helyezkedni?


A másik kérdésem az lenne, hogy melyik egyetemen a legérdemesebb ezt a szakot tanulni? Nyilván majd elmegyek nyílt napokra, meg utána nézek, de érdekel mások véleménye is.



2018. szept. 6. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Felvis statisztika szerint a végzettek 52 százaléka végez vele diplomás munkát átlagban 186 bruttóért. Az olyan 120 nettó. Nem keresel vele annyit mint egy pénztáros.
2018. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Szerinted ők mit tanulnak? Van elképzelésed, hogyha elvégzed a szakot, akkor mit fogsz vele dolgozni? Sosem értettem, hogy minek megy vki olyan szakra, ami semmire, de tényleg semmire sem jó. Elpocsékol egy csomó pénzt és állami félévet
2018. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon érdekes terület, bármelyik specializációt is választod, de nagyon elhivatottnak is kell lenned, ha ezt választod. Sajnos nehéz vele elhelyezkedni, és általában a fizetés sem rózsás, ahogyan a kulturális közeg más területein sem.

Mesterképzésre mindenképp menj, és legyél aktív a sulis évek alatt.

2018. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Nem tartom felesleges szaknak. Író szeretnék lenni, de a médiában is szívesen elhelyezkednék. Úgy gondolom ezekhez ez a szak megfelelő, de ez persze csak az én véleményem.
2018. szept. 6. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy gondolom én is, ahogy a kérdező. Én is halasztok egy évet egyébként, de még nem tudom, hova megyek.

Média szakon gondolkodtál már? Én még arra is gondoltam, bár őszintén fogalmam sincs, hogy hova menjek.

2018. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én az első félévet élveztem. Az ELTE-n filozófia, esztétika, filmelmélet és filmtörténet, művészettörténet, elméleti nyelvészet, kommunikáció és médiatudomány szakirányok közül lehet választani + egy minor a karról például kreatív írás, vagy poétika, ha író szeretnél lenni ezek érdekesek lehetnek.
2019. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!