Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez pontosan tárgyfelv...

Hogy van ez pontosan tárgyfelvételnél? (Kurzusok)

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet, úgyhogy bocsi, hogyha hülye a kérdés!


Neten olvastam, hogy tárgyfelvételnél kötelező kurzusokat is felvenni, hogy sikeres legyen a tárgyfelvétel.


8 tárgyam lesz összesen. Órarendtervezőben nézegettem és a 8-ból 5 tárgynál volt olyan, hogy vizsgakurzus. Erre gondoltak, hogy ezt kell kötelezően felvenni? Vagy a szimplán a gyakorlatra és a laborra gondoltak?


Tehát akkor majd ha már lehet felvenni a tárgyakat fel kell venni a vizsgakurzusokat is?


(PTE - mérnökinformatika)


Előre is köszönöm!



2020. aug. 30. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgakurzus más, azt csak azoknak kell, akik a tárgyfelvétel félévében nem tették belőle sikeres vizsgát!
2020. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kurzus összefoglalónév, ami minden tárgyat jelent. Ezen belül van előadás, gyakorlat, labor, egyéb.

A kötelező tárgyak általában két részből állnak; előadás és gyakorlat (vagy labor), ezeknél mindkettőt fel kell venni. A gyakorlaton gyakorlati jegyet kapsz, és ha az megvan, akkor mehetsz elméleti vizsgára, és ami jegyet ott kapsz, azt az előadásra, mint tárgyra kapod. Viszont ha nincs gyakorlati jegyed, illetve az 1-es/nem megfelelt, akkor nem mehetsz vizsgázni sem.

Előfordulhat, hogy gyakorlati jegyet valaki tud szerezni, csak a vizsgán nem ér el legalább 2-est, ekkor a következő félévben szoktak indítani vizsgakurzust, amit az 1-es válaszoló is írt. Ilyenkor a tárggyal nincs semmi tennivaló, az csak fel van véve, és vizsgaidőszakban kell időpontot választani rá. Ezt azért találták ki, hogy ne kelljen 1 évet várnia senkinek, hogy a vizsgát le tudja tenni, így nem fog 1 évet csúszni, csak felet (vagy ha úgy jön ki a lépés, akkor egyet sem). De lehet, hogy nálatok vizsgakurzus néven van az előadás, ennek utána kellene kérdezni.

2020. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
A vizsgakurzust ne vedd fel, csak minden mást, ami ott van (előadás, gyakorlat, labor).
2020. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Még annyi kérdésem lenne, hogy mennyire siessek a tárgyfelvétellel? Mennyire kapkodják el gyorsan a helyeket? Hallottam olyan legendákat, hogy már éjfélkor ott kell ülni, hogy biztos sikerüljön.


Szeptember 3-ától lehet felvenni 18-ig. Én már előre összeállítottam az órarendtervezőbe egy nekem kedvező órarendet, de szívesebben várnék arra, hogy tartsanak róla egy tájékoztatást, hogy biztos sikerüljön. Nekem nagyjából csak 2-3 óra miatt kéne kedvezőbb időpont, azokra pedig 25-ös férőhelyek vannak írva. Összesen 150-en leszünk, ha minden igaz.

2020. aug. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!