Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat témát hogyan...

Szakdolgozat témát hogyan lehetne jobban fókuszálni?

Figyelt kérdés
Be szeretném mutatni a hátrányosabb helyzetű fiatalok felemelkedését az oktatás által. Magát a folyamatot, nehézségeiket, tapasztalataikat stb. (Interjúk által). Tehát a legfontosabb fogalom a társadalmi mobilitás, ezen keresztül akarom végigvinni az egészet. Főleg társadalomtudósok, kutatók, egyetemisták véleménye érdekelne, hogyan tudnék tovább haladni, hogy minél fókuszáltabb legyen a szakdolgozat, ne legyen túl felületes és szerteágazó?

2020. aug. 30. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Mester?
2020. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy eléggé speciális téma így is. A társadalmi mobilitás a nagyobb halmaz és te szűkítetted ezt az oktatásra visszavezetve.

De javaslom, hogy kezd el az információgyűjtést (interjúztatást) és biztos lesz olyan része, amit kiemelhetsz, mint általánosan tapasztalt jelenség.

Csak egyetemet végzetteket akarsz megszólaltatni? Vagy esetlen érettségit szerzetteket is? Ha valakinek a szülei még a 8 általánost se végezték el, akkor az érettségi és a szakma is nagy ugrás egy ember életében.

2020. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Szociológiaban nem vagyok otthon, de írtam már szakdogat, és ez így tényleg nagyon tag. Azt gondold meg, hogy pl. ezek közül melyik lenne ésszerű szűkítés, és akkor egy módszer, hogy több ilyesmivel próbálhatod szukiteni:

- egy bizonyos iskolaban

- egy bizonyos evfolyamon

- also vagy felső tagozatban vagy kozepiskolaban

- egy (vagy néhány, de nem mindjárt az összes) tantárgy tanulásának a hatasa

- csak x db diák (lehetőleg első blikkre is eléggé eltérő) esetének az elemzese

- csak bizonyos problémákra koncentralas

2020. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!