Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy reagálna a konzulensem?

Hogy reagálna a konzulensem?

Figyelt kérdés

..ha megmondanám neki őszintén, hogy az egészen én már csak túl akarok lenni, és nem fontos, hogy egy "tökéletes" szakdogát írjak meg?


Már elegem van a suliból, illetve ebből a képzésből, és most már leginkább a végét várom, de még előttem van a szakdoga írás, aminek a megírása (mivel már nem érdekel a szak) hatalmas tehernek és lehetetlen feladatnak tűnik.


Ha ezt közölném vele, megsértődne? Ez nyilván egyénfüggő, de ha valakinek volt hasonló élménye akkor szívesen olvasok tapasztalatokat.



2020. aug. 4. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Semmi értelme se lenne megmondani neki. Ne vedd el a kedvét (főleg, ha neked eleve nincs), hadd segítsen, ahogy csak tud - aztán te majd úgyis annyi energiát teszel csak bele, amennyit sikerül. De ha te eleve félvállról veszed, és emiatt neki se lesz kedve odatenni magát, akkor a végén össze se jön, vagy csak nem időben, stb. Kinek kell az? Válassz olyan témát, ami nem túl megerőltető. Nézz meg korábban leadott szakdogákat, hogy lásd, mettől meddig terjed a szint, melyik az, ami épp csak átcsúszott, milyen egy kiváló minősítésű - aztán lődd be a témát valahova az alja felé, a színvonalat meg kb. középre, akkor valami csak lesz belőle, ha legalább a tanár komolyan veszi.
2020. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jó tanácsot, igazad van, lehet hogy nem a legjobb ötlet megmondani neki, csak azért akartam mégis elmondani, hogy nyílt kártyázzak, és őszinte legyen a közös munka, még ha az a részemről igazából csak szenvedés lesz.


Szép napot!

2020. aug. 4. 09:04
 3/9 anonim válasza:
Wow, ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna :D
2020. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy egy cipőben járunk, kedves 3-as.. :)
2020. aug. 14. 12:35
 5/9 lillav válasza:

Szerintem se mondd el neki, főleg hogy ezt nem is szeretik. Az én konzulensem mondta, hogy nem vállal el olyat aki csak meg akar írni valamit aszt jóvanazúúgy.

Ettől függetlenül persze teljesen megértelek. Nekem szerencsém van, mert van egy olyan téma, ahol még én vagyok maximalista a konzulensemhez képest. Az igzi nagybetűs szerelem téma. De a hallgatótársaim nagy része veled érez, csak legyen meg és hadd szabaduljon.

2020. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg nem fogom neki elmondani, és meg is értem, hogy ez nem tetszene neki, hiszen egy olyan dologhoz állnék közönyösen, amit ő szeret.


Nekem is kéne találnom egy ilyen "szerelem-témát"... :) úgy kevésbé lenne szenvedés az egész

2020. aug. 17. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én úgy írtam szakdolgozatot (MA-t), hogy összesen egyszer láttam a konzulenset ezügyben, úgyhogy inkább rajtad fog múlni valószínűleg, olyan témát válassz.
2020. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ebben van tapasztalatom... A Bsc-s szakdolgozatom konzulense végig a titkárnőjén keresztül kommunikált velem.
2020. aug. 17. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2020. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!