Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én szeretek iskolába járni?

Csak én szeretek iskolába járni?

Figyelt kérdés
11.-es leszek most, de már 7. osztályban tudatosult bennem hogy nem is olyan rossz az a hely, csak divat utálni a sulit. Elvégre ottvannak a haverjaim, a suliban is kb van 1000 ember, elég sokat ismerek, ezért szeretek főként. Nyilván van olyan óra hogy inkább mennék foghúzásra, de abban is mindig a jót próbálom nézni, próbálok figyelni, vagy elfoglalom magam. A dolgozatokra nem mindig tanulok, ez is egy jó kihívás hogy akkor hogyan fogok puskázni, izgalmas. Suli után elmegyek eddzeni, aztán még a haverjaimmal lógok kb estig. Ad egy gerincet a mindennapoknak, az osztályomat is szeretem. Mindig azt látom, hogy mások utálnak járni, meg depressziósak, de miért? Azt meg tudom érteni hogy bántják és azért, de akkor menjen másik suliba. Volt olyan aki azt mondta nem szereti és kész. Nem lenne egyszerűbb meglátni a jót?

2020. aug. 30. 20:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tenni hogy a jegyeim nem jók, egyátalán, 3-as körül van az átlagom, tanulni sem nagyon szoktam, de ez nem azt jelenti hogy hülye vagyok. Az alap dolgok megvannak, művelem magam külön, mivel a mai rendszer ezt nem teszi lehetővé.
2020. aug. 30. 20:54
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Végre nem egy hisztiző tini...
2020. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Most is várom nagyon a sulit, mint írtam már egészen 7. osztálytól mindig vártam hogy elkezdődjön. Nem azért mert nem találkozok itthon senkivel, szinte alig voltam itthon ezen a nyáron is, szimplán szeretek ott ülni, energiával tölt fel hogy emberek között vagyok.
2020. aug. 30. 20:57
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
engem is,pacsii
2020. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Igen, nagyon jól a lényegre tapintottál. Aki az iskola szociális előnyeire helyezi a hangsúlyt és nem a rengeteg felesleges tárgy tökéletes elsajátítására, akinek vannak barátai, párkapcsolatai és törődik az egészségével, az jól érzi magát ebben a rendszerben is. Én is ilyen vagyok, igyekszem az emberi részére helyezni a hangsúlyt és nem a magolásra és így jól érzem magam.

Nyilván így nem leszek orvos vagy mérnők vagy jogász, de nekem sokkal fontosabb, hogy élvezzem az életet, mint hogy beálljak a sorba a társadalmi megbecsültségért.

2020. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Olyan szempontból egyetértek, hogy én is nagyon szerettem/szeretek iskolába járni, de én pont az ellenkezője voltam, én a tanulás miatt élveztem nagyon bejárni.

Mondjuk már részint könnyen beszélek, mert egyetemen vagyok és "azt tanulom, ami érdekel (féligazság, de meghagyom a leendő egyetemistákat valamennyire ebben a hitben) , de a gimnáziumot is az oktatás miatt élveztem. Lehet, hogy az introvertáltságomnak vagy a kíváncsiságomnak köszönhetően éreztem így, de igazából lényegtelen:) Én csak örülök, hogy más is látja a jó oldalát az iskolának még ha teljesen más perspektívából is:)

2020. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Azért kiprobalhatnad végre úgy is, hogy tanulsz, nem puskazol. Úgy még sokkal jobb kihívás.
2020. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Én már 43 vagyok, de mindig szerettem suliba járni és tanulni. 1983 óta ez az első év, hogy nem tanulok, de októberben IFRS :)
2020. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem szeretem, mert nagyon introvertált vagyok, tehát szeretek egyedül lenni. Valamint szeretem beosztani a saját időm, azt tanulni, amit én szeretek, amivel foglalkozni akarok. A karantén alatt tanultam 7-8 órákat magamtól egy nap.

Az olyan típusú emberek, mint te nyilván szeretik, de ez személyiségtől függ nagyban.

Lehet nem mindenkinek a tanulással van baja, de ha valaki még nálam is jobban vágyik az egyedüllétre nagyon megterhelő napi 8 órát 30 emberrel eltölteni szerintem, ilyen esetben nem segít a váltás, meg semmi sem, hanem ki kell bírni.

De szerencsés vagy, hogy te szereted és örömmel mész, én inkább magántanulónak születtem.

2020. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sorstárs!

Én is várom! Noha nyáron találkoztam barátokkal,a karanténban nyilván nem és nekem igenis hiányzott a társaság,az iskolai légkör. Plusz suliidőben sokkal produktívabbnak és aktívabbanak éreztem magam mint a tavaszi helyzetben pedig rendesen tanultam,beosztottam az időm.

Én extrovertált vagyok,tehát hiányzik a társaság meg az,hogy kimozduljak és járjak ide-oda.

De persze 9est is megértem,nem vagyunk egyformák.

Szóval örülöl,hogy rrndesen elkezdődil,kívánom,hogy a lehető legtovább tartson.

2020. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!