Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel könnyebb a BME GTK,...

Mennyivel könnyebb a BME GTK, mint a VIK?

Figyelt kérdés
A VIK hallgatók szerint nagyon sokkal. Igaz ez? Ha nekik kell 6 óra pluszba, a GTK nak csak kettő? (Tanulás) Tudom, hogy nehezebb az, na de mennyivel? Kinézem belőlük, hogy túloznak!

2020. aug. 31. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#8


Azért ez a 80% elég túlzó :D

Egy Jelek-Terek / Grafika-AdatB-n 20-30% bukási arány van; egy TTK-s TDK dolgozat szerint előbbi 2 a legnagyobb torlódási pont az egész egyetemen.

Ezekhez képest egy Mikmak/Menvál/Üzjog nem nagy effort.

2020. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A mikmak meg a menedzsment első éves alapozó a közgázosoknak, utána jöttek bme-n a vállalati pénzügyek delinével és a 90%os bukási arányaival, ökonometriáról nem is beszélve..szóval eléggé el vagytok tájolva ha azz hiszitek, hogy csak ti tanultok
2020. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindent lehet úgy tanítani, hogy szabválként a hülyék is ellegyenek vele. Nem vagyok GTK-s, de a viken csináltam a másoddiplomám. Ami ott megy humán meg gazdasági szabválokkal, az egy kellemes délutáni olvasmány, fájdalmasra butítva. Aki meg konkrétan ilyen szakra járt, az tízszer részletesebben tanulta és a szart is kisajtolták belőle a kettesért. Ez olyan, mint mikor a hülyegyerek az üzleti jogra veri, hogy jujdekönnyű a jog. Ja, nagyon könnyű, amíg nem tanulsz római jogot pl. Szóval az ilyen csálé tantárgyak alapján megítélni a másik szakot szerintem szánalmas.
2020. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11 vagyok.


Nem mondtam, hogy csak mi tanulunk, szimplán elmondtam a VIK-es helyzetet.

Nyilvánvalóan mást tanulnak GTK-n ezekből a tantárgyakból, mint VIK-en, és máshogy is kérik őket számon; nem értem, hogy ez egyáltalán hogy jött fel, hogy másképp lenne. (pl.: 5 különböző tantárgykódú Menvál létezik, valszeg nem véletlen:) )


Viszont azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy a VIK-es tárgyak közül vannak olyanok, amikhez nem elég az, ha valaki sokat készül rá, kell hozzájuk egy másik szemléletmód is. GTK-s tantárgyak (ahogy elképzelem őket) ilyet nem várnak el.

2020. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
GTK-s vagyok. Szerintem nehezebb a VIK de nem annyival, mint amennyire mondják. Konkrétan olyanokat hazudnak néha, mint a fene. Nehéz a VIK nagyon, de nem kéne túlzásba esni. a GTK nál biztos nehezebb de nem 5x, hanem 2x.
2020. okt. 6. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!