Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudják különböző...

Miért nem tudják különböző módon kezelni az alsó tagozatot, a felső tagozatot, a gimnáziumokat és a szakképzést?

Figyelt kérdés

A tavaszi digitális oktatás egy eléggé vegyesfelvágott volt középiskolában, de egy szükséges intézkedés. Az 1-4. évfolyam hazaküldése viszont katasztrofális következményekkel járhat gazdaságilag és pszichológiailag.

Szóval, ezzel kapcsolatban: nem az lenne a logikus a közoktatásban, hogy a 7-8. osztályt illetve a gimiseket hazaküldik teljesen, a szakképzésben pedig az elméleti órákat oldanák meg digitálisan, a szakmai gyakorlatot pedig jelenléti oktatásban? Az 1-6. osztály pedig hagyományos munkarendben tanulna.

Illetve akiknek nincsen digitális eszköze annak biztosítanának. 7. osztályban már általában harmadik éve tanul a gyerek informatikát, szóval a számítógép-kezelés alapjait már elsajátította.


Mit gondoltok? Racionális döntés lenne a középiskolásokat és a 7-8. évfolyamot hazaküldeni és a szakképzésben hibrid rendszert bevezetni? Az emberi élet azért fontosabb, mint hogy 6%-kal jobb legyen az érettségi.



2020. szept. 3. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több iskolában nem kivitelezhető, amit javasolsz. Az én sulim általános iskola és gimnázium, tehát 1-12 osztályokban van oktatás. Több tanár is van aki alsó és felső tagozaton is tanít. Vannak olyan tanárok akik tanítanak ötödikben, hetedikben, tizenegyedikben és tizenkettedikben. Ilyen például a matematika tanárom.

Ezen tanárok, hogy oldják meg a digitális oktatást? Egy napon lehet mondjuk jelenléti, majd digitális oktatás keverve. Sajnos az iskolának nincs annyi számítógépe amivel ezt a tanárok az iskolából megoldanák.


Amíg az iskolában nincs megbetegedés addig szerintem járjanak a gyerekek iskolába. Főleg a végzős évfolyam (köztük én is). Nekem igenis számítana az a 6 %, mert akkor államilag finanszírozott helyre kerülnék be nagyobb eséllyel.

A fiatal fertőzöttek itthon Magyarországon még nem haltak meg (ne is legyen ilyen), sőt tudtommal még lélegeztető gépen sincsenek. A nyájimmunitást meg valahogy el kell érni.

Természetesen aki fél a vírustól, vagy csak szimplán lógni akar az nyugodtan kérhet egyéni tanrendet és nem kell iskolába járnia.


A digitális oktatás a diákok többségénel nem érte el a hagyományos oktatás hatásfokát. Sajnos erre se a pedagógus társadalom, se a szülők nem voltak/vannak felkészülve.

2020. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na már most, ha midenkit érint a távoktatás akkor mindenkinek 5-7 %-kal rosszabb lesz az érettségije, példának okáért.

A digitális oktatás meg azért nem érte el a hagyományos oktatás hatásfokát, mert egyszerűen nem egymásra lettek kitalálva. A mai tananyag egyszerűen elavult, szerkesztésmódja pedig a Horthy-korszakig nyúlik vissza. Túlzottan lexikális tudásra épül és abszolút nem modern. (mert az "internet" a "digitális" az "elektromos" vagy az "online" szavaktól nem lesz a tananyag modernebb)

És csak zárójelben megjegyzem, én is végzős vagyok, szóval tudom milyen az, amikor sok 12. osztályos élményt a járvány fenyeget, de szerintem a krónikus betegek és az idősek (nem feltétlen a 90 évesekre gondolok, hanem mondjuk az 55-70 évesekre, akiket azért még nem kéne kinyírni 15-20 évvel hamarabb a várhatónál, már bocsánat)

Az iskolanyitás meg nem is a diákok szempontjából veszélyes, hanem a szülők és tanárok szempontjából. Vannak olyan középiskolások akiknek az egyik vagy mindkét szülője krónikus beteg és/vagy 50 feletti, esetleg nagyszülővel él vagy rendszeresen látogatja őket. (igaz, az egy viszonylag kicsi százalék) A tömegközlekedési eszközök feltöltése középiskolásokkal sem a legfelelősebb megoldás, a maszk meg csak töredkét nyújtja annak a védelemnek, amit a távoktatás részleges bevezetése nyújtana.

Az eszközhiány viszont egy égető probléma, erre is kéne a kormánynak megoldást találni... bár ők jobban szeretnek csak kokaincsíkokat szívni meg haverokat pénzelni.

2020. szept. 3. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
We don't need távtancy
2020. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

De relais lenne amit irsz. Ha hazamehetne a felsos es a szakkozepes/gimis akkor az alsosok elfernenek a felszabadulo termekben egymastol megfelelo tavolsagra es minden szep es jo lenne.

Egyetlen gond van es valoszinu ezert nem mertek ezt meglepni. A jelenoegi magyar felsosok es meg a 14 felettiek is egeszen 20 eves korig eletkeptelenek. Azaz nagyon keves kozuluk az akiket a szuleik vagy barki nyugodt szivvel otthon hagyna heti 5 nap napi 9 oraban amig apa es anya dolgozik. Mert tanulas es ertelmes elfoglatsag helyett nyomnak a mobilt filmeznenek osszejarnanak fuvezni ganeznanak otthon videojatekoznanak es lehet veletoen feogyujtanak a lakast. Azaz ok se otthon hagyhatoak mert nem tanitottak meg oket felelossegteljesen letezni. Igy a szulok nem mehetnenek rend3sen munkaba kiesne egy kereset es dolne a gazdasag akarcsak egy teljes kijarasi korlatozasnal. Es ez honapokig tartana es a virust se allitana meg adott esetben. Ezert inkabb kivaras van es ha netan hullanank mint a legyek megint jon egy kemeny egy honapos teljes befagyasztas.

Szoval az elkepzelesed tokeletes de a gyerekek eletkeptelensege miatt nem.kivitelezheto. es ha egy eletkeptelen kamasszal baj lesz akkor jogilag az ot magara hagyo szulot buntetik meg.

2020. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

A legnagyobb baj a digitális oktatással az, hogy sokkal kevésbé hatékony, mint a rendes oktatás. Nekem most pedig még inkább nincs rá szükségem, mert semmi kedvem nyelvi előkészítő évben a digitális oktatáshoz. És annak ellenére se hinném, hogy lesz, hogy nálunk folyamatosan van hiányzó tanár, és diák is a korona vírus miatt. Sőt, egyik tanár jelenleg is kórházban fekszik.

#4 ne általánosíts ennyire. Nekem a szüleim a digitális oktatás alatt is dolgoztak, de mégis itthon mertek hagyni a testvéreimmel együtt. És képzeld, nem azt csináltuk, amit te írtál. Én például az összes zoomos órán ott voltam, amit tartottak nekünk. És elmondom mire volt jó. Semmire. Végig unatkoztam az összeset. És kérlek máskor írjál úgy, hogy ne legyen szenvedés végigolvasni.

2020. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!