Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire számít az,...

Egyetemen mennyire számít az, hogy melyik középsuliból jöttem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ideje lesz néznem egy középsulit magamnak a tovább tanulás miatt. Nekem kb tök mindegy hová megyek a saját mércémen belül, mert mindenhol le tudok érettségizni. Anyum viszont azt mondja, hogy az egyetemek igenis figyelembe veszik, hogy melyik suliból jöttem. Ez így van?

2020. szept. 7. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Ha elég pontot szereztél az érettségin, akkor felvesznek. Senkit nem érdekel hova jártál. Azért érdemes jó suliba menni, hogy jól tanítsanak, jól felkészítsenek az érettségire. És/vagy magán tanár/tanfolyam.
2020. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Lol amúgy általában annyira nem érdekel egyetemen senkit, esetleg kis inside-joke-oknak jók lesznek.


Mondjuk az én sulimba minden évben jött egy vendégtanár Cambridge-ből, hogy örülne, ha minél több diákunk menne oda...

A "konkurens" gimibe pedig mondjuk oxfordos csóka ment. Funny

2020. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Az itthoni felvételin nem látja az egyetem hogy hova jársz gimibe. Sőt, ők csak akkor kapják meg a neved amikor a felvételi rendszer kiszámolja a pontokat és rangsorolja az embereket a szakokra.

A jó gimi olyan szempontból számít, hogy jobb az oktatás, nagyobb a számonkérés és így egy nem annyira motivált, önmagától nem készülő tanulónak is jobban kell hajtania, nehogy megbukjon

2020. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Semennyire. Senkit nem érdekel a középiskola neve/helye. Szerencsére az egyetemek sokkal integráltabbak, mint a gimnáziumok és középiskolák általánosságban. Csak a pont számít.
2020. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel az egyetemen senkit se hová jártál.
2020. szept. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!